במשטרה נמשכת חקירת האסון שאירע היום בשעות הצהריים בנחל הבניאס, כשצעירה בשנות ה-20 נסחפה לאחר שמעדה לנחל ומצאה את מותה כעבור דקות. הצוללנים שחילצו את גופתה העידו כי היא ככל הנראה הסתבכה בצמחיה מתחת למים, ושם טבעה למוות.

"הצעירה נלכדה מתחת למים בסבך הצמחייה", סיפר לחדשות 2 אילן אדר, פרמדיק מד"א שהגיע ראשון לזירה. "הלכנו עם החבר של הצעירה וביקשנו ממנו להראות לנו את הנקודה הספציפית שבה הוא ראה אותה בפעם האחרונה. הוא היה מודאג ולחוץ מאוד. אחרי שנתן לנו תיאור שלה, נכנסו למים צוללנים של יחידת החילוץ ובעזרת ציוד הכיבוי הם החלו לנסר את הענפים והצמחיה שעל גדת הנחל. אחרי שהצליחו להסיר ענף גדול, התגלתה גופת הצעירה".

"פעלו לפי ההוראות - אך מעדו"

האסון אירע במהלך טיול שקיים הזוג הצעיר לאורך הנחל, סמוך לקיבוץ שדה נחמיה שבאצבע הגליל. השניים ערכו טיול באזור שבחלקו צעדו בתוך המים, ובשלב מסוים הם איבדו את שווי המשקל והחליקו. כעבור זמן קצר הצליח הצעיר לחלץ את עצמו, אך כל ניסיונותיו לאתר את חברתו עלו בתוהו. הוא הזעיק למקום את כוחות ההצלה, שמצאו אותה בלא רוח חיים ומשו את גופתה.

"החבר סיפר שקרא שבחלק מהנהר שבו המים עמוקים יש להיצמד לאחת הגדות שבה יש סבך צמחיה ולהיאחז בה", אמר אדר. "הוא הוביל וחברתו עקבה אחריו. הם פעלו לפי ההוראות, אבל מעדו. החבר הצליח להמשיך הלאה עם חבלות ושריטות אבל לא מצא את הצעירה. אחרי כ-100 מטרים הוא יצא החוצה והתחיל לחפש את החברה שלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק