הסוף מתקרב? לחימה בדמשק, החודש
אטרקציה חדשה - הלחימה בסוריה. ארכיון | צילום: רויטרס

תיירות מלחמה: בעוד ישראלים רבים מנצלים את הקיץ לבילוי בים, בבריכה או בטיולים בארץ ובחו"ל, ישנם תושבים שמחפשים מעט יותר אקשן. עיתון "מעריב" מפרסם היום כי עשרות ישראלים מגיעים מדי יום סמוך לגבול עם סוריה ברמת הגולן במטרה לצפות במלחמה שמתנהלת מעבר לגדר.

התופעה התיירותית החדשה הולכת וגדלה ולאחרונה אף מביאים המטיילים הישראלים משקפות ומצלמות בעלות עדשות משופרות כדי לצפות בפיצוצים ובקרבות בעומק השטח הסורי. "ראינו לפני כמה ימים איך שר הביטחון ברק צופה במשקפת בקרבות בכפר הסורי ג'ובתא", סיפר ל"מעריב" יוסי מתל אביב שמבלה בחופשה בגולן. "אני יודע שזה מסוכן והגבול הופך לנפיץ, אבל זה עדיין מסקרן".

המשטרה בצפון מנסה להתרגל לתיירי המלחמה החדשה. "יש נוכחות שלנו בשטח כדי למנוע מציבור המטיילים הסקרנים להגיע למקומות הרגישים שצה"ל לא מאפשר להגיע אליהם" , אמר מפקד משטרת הגולן סגן ניצב יוסי כתב. מדריכי הטיולים באזור הרמה אף העידו כי לאחרונה המטיילים בצפון מבקשים במהלך הטיולים לשמוע מידע בקשר למלחמת האזרחים בסוריה, בנוסף לסיפורי מורשת הקרב של צה"ל באזור הגולן.

אתמול: פצצות מרגמה נחתו 400 מטר מהגבול

הקרבות בסוריה התקרבו בימים האחרונים לגבול עם ישראל. אתמול בשעות הערב התקבלו דיווחים על שתי פצצות מרגמה שנפלו בסוריה, סמוך לגבול בגולן. על פי הערכות הירי לא כוון לשטח הישראלי, אלא מדובר בלחימה בין כוחותיו של הנשיא בשאר אסד למתנגדיו. חלק מהפצצות נפלו כ-400 מטר לגבול עם ישראל, בשטח המפורז.

הירי בוצע כחלק מעימותים בין הצבא הסורי לבין המורדים בכפר ג'ובטה אל-חשב שנמצא סמוך לכפר מסעדה. הצבא הסורי ביצע ירי לתוך הכפר והחטיא שני פגזים שנפלו סמוך לגבול עם ישראל, בצד הסורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

>> רוצים לצאת לחופשה רומנטית בצימר קסום ומבודד? ענו כאן על השאלה ואולי תזכו