אין תמונה
מתוך דף הפייסבוק של חגי עמיר

כחודשיים לאחר שחרורו מהכלא, פרסם היום חגי עמיר, אחיו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, קטעים מיומן שכתב - לטענתו - כשהיה בכלא. הפרסום נעשה בעמוד הפייסבוק הפרטי של עמיר, תחת הכותרת: "יומן כלא. י' טבת תשנ"ו 2,1,96".

"בא לי לכתוב סתם כך פתאום אז ננסה", נפתח יומנו של מי שהורשע בקשירת קשר. "היום 2,1,96, כידוע אני כרגע במעצר באבו -כביר עקב מעשהו של אחי יגאל ב-4,11 שבו הוא שיגר את רה"מ רבין לכף- הקלע לסיור משותף עם מספר מלאכי -חבלה".

בהמשך, הוא מספר על היחסים בין האחים לבין סוכן השב"כ אבישי רביב : "אם היינו בטוחים שאבישי אכן סוכן שב"כ הוא היה 'אבוד' בחברתו וכמובן היינו מנתקים עמו כל קשר. אני מתאר לעצמי שאחי אמר זאת על מנת להביך את השב"כ ולגרום לאנדרלמוסיה בתקשורת, הוא אמר לי שהוא מתכנן זאת כשנפגשנו בהארכת המעצר האחרונה".

"ינסו לגרום ליגאל סבל רב ככל האפשר"

"בכל מקרה לי נראה שהוא היה סוכן כפול כי הוא ידע מספיק כדי להפליל אותנו", כותב עמיר, "הרבה לפני חיסול רבין. כואב לי על אבישי ש'שרף' את עצמו מבחינה חברתית, חבל שהוא לא חשב על כך לפני זה, כי דעותיו קיצוניות לא פחות מאיתנו. אני מקווה בשבילו שהוא ימצא את מקומו בכל זאת כי יש לו לב-זהב".

חגי עמיר, ארכיון
חגי עמיר עם שחרורו | צילום: רויטרס

עמיר מוסיף ביומנו שהוא "מוטרד" מיחסו של שירות בתי הסוהר לאחיו שמכונה בפיו לעתים "גלי", "אני מתאר לעצמי שינסו לגרום לו סבל רב ככל האפשר". על המאסר שלו עצמו הוא כותב: "דווקא בכלא אני חושב על הרבה דברים ומגלה הרבה דברים שאם הייתי יודע לפני זה היה אפשר לעשות הכל אחרת בלי להיתפס, אבל היות שגלי היה מוכן לסכן את חייו אני 'אמלא פי מים' ואגבה אותו ככל יכולתי ומה שיהיה יהיה".

"הימין במדינה הזו נכנס להלם לאחר חיסול רבין והוא ממתין עתה לחיסולו הוא", נותן עמיר את פרשנותו למצב הפוליטי-מדיני באותה תקופה. "פשוט אין לי הסבר אחר לאירועים שקורים ללא שום מחאה, אנשי הכיפות הסרוגות הם קבוצת אפסים שחוץ מלרקוד במעגלים בכל אירוע, לא יעשו כלום כדי להגן על עצמם או על רכושם, מעולם לא סמכתי עליהם בעיקר לא על האשכנזים שבהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק