הספרייה בקרית שמונה תיפתח
הספרייה בקרית שמונה תיפתח | צילום: חדשות 2

לאחר איומי הסגירה של מוסדות התרבות בקריית שמונה, חדשות טובות לתושבים: המתנ"ס, היכל התרבות והספרייה בקרית שמונה יחדשו הבוקר את פעילותם.

בית המשפט המחוזי בנצרת אישר אמש את החזרת הפעילות במוסדות התרבות בעיר, זאת הודות לתרומה שהעבירה קבוצת IDB בראשות נוחי דנקנר. ההחלטה התקבלה למרות שטרם הוסדרו חובות העבר של המוסדות.

מוקדם יותר אתמול אישרה מליאת הממשלה הקצבה בסכום של 6 מיליון שקלים, שמיועדת לכיסוי גירעונות של מוסדות תרבות בפריפריה. "המתנ''ס בקריית שמונה הוא המתנ''ס הראשון אשר הופעל בארץ, וככזה, בשילוב עם סמליותה של קריית שמונה, כעיר העומדת עשרות שנים במרכז האיום מגבול הלבנון, הוא מהווה סמל לאומי", נכתב בהחלטת הממשלה.

"שירותים קהילתיים תורמים לחוסן אזרחי"

עוד צוין בהחלטה: "האיום המתמיד על הישובים סמוכי הגבול וישובים מאוימים נוספים, מחייב הבטחת שירותים קהילתיים יציבים התורמים ללכידות הקהילה ולחוסן אזרחי בעיתות רגיעה ובעיתות משבר גם יחד".

חידוש הפעילות השוטפת יאפשר למתנ''ס לדרוש את ההקצבה שאושרה לכך בידי ממשלת ישראל, ומיועדת לכיסוי גירעונות העבר. בקרית שמונה אומרים הערב כי הם עוקבים אחרי ההתפתחויות האחרונות במטרה לקבל החלטה על המשך המאבק לייצובה של העיר.

לדברי התושבים טרם התקבלו תשובות לארבעה נושאים מרכזיים נוספים: הבאת מפעל עוגן לעיר, שחרור קרקעות לבנייה, החזרת ההנחה במעונות היום לאמהות עובדות ומתן עדיפות למפעלים מקריית שמונה בעבודות של משרד הביטחון וגורמים ממשלתיים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק