מסתבר שהיה כאן שמח: לרגל החג והשנה החדשה בחרנו עבורכם כמה מהרגעים המשמחים ביותר של התש"ע - החדשות שעשו לנו קצת יותר טוב על הלב.

זה התחיל בתשרי, עם בואו של הכהן הגדול לארץ. כ-50 אלף ישראלים נרגשים נהרו לאיצטדיון רמת גן ושרו יחד עם הזמר לאונרד כהן את מיטב שיריו שהפכו לקלאסיקות. במשך יותר משלוש שעות סחף הזמר הוותיק את הקהל והוכיח פעם נוספת שגיל הוא רק מספר.

בחשוון ערך עומרי כספי את הופעת הבכורה של ב-NBA וגרם הרבה נחת לצופים הישראלים. הספורטאי המשיך לקצור שבחים במדי סקרמנטו ואף זכה לא אחת לתואר מצטיין המשחק.

בחודש כסלו לאחר מכן קיבלה פרופסור עדה יונת את פרס נובל לכימיה עבור תרומתה לפיענוח מבנה הריבוזום, והפכה לישראלית התשיעית שמשתתפת בטקס היוקרתי.

בטבת עצר עם ישראל את נשימתו לאחר שהקוסם חזי דין הצליח לשבור את השיא של דיוויד בליין האמריקני. במשך 65 שעות שהה דין בתוך קרחון - ולמרות רגעי המשבר הצליח לעמוד בצורה מרשימה ובקור רוח במשימה.

בחודש שבט רשם הקולנוע הישראלי הישג נוסף. הסרט עג'מי זכה למועמדות לאוסקר בקטגוריית הסרט הזר. כוכבי השכונה הוותיקה ביפו הפכו לכוכבים וכבשו את השטיח האדום - אפילו שלבסוף הפסידו את הפרס היוקרתי לנציג מארגנטינה.

באדר היינו עדים לפלישה שוודית. רשת הבגדים H&M פתחה את הסניף הראשון בתל אביב וגרמה להיסטריה בקרב חובבי האופנה בישראל. אלפים נהרו לקניון עזריאלי בתקווה לשים ידיהם על חולצה או חגורה חדשה - ומצאו את עצמם בתור בלתי נגמר.

בניסן היו שותפים שני אסטרונומים ישראלים לתגלית מרעישה. פרופ' צבי מזא"ה ואבי שפורר מאוניברסיטת תל אביב לקחו חלק בגילוי כוכב לכת חדש מחוץ למערכת השמש שלנו.

באייר קיבלנו אישור לכך שאנחנו מפותחים. ה-OECD הצביע פה אחד על קבלת ישראל כחברה ה-32 בארגון המדינות המפותחות בעולם. "זו תעודת כבוד למשק", הכריז בגאווה שר האוצר יובל שטייניץ. באותו חודש גם עלה אריק זאבי פעם נוספת על הפודיום, הפעם בעקבות זכייה במדליית הארד באליפות אירופה בג'ודו.

חודש סיוון היה שמח במיוחד עבור האדומים. הפועל ת"א שלחה את האוהדים לחגוג פעמיים עם דאבל מרשים במיוחד. גם בחדרה התמלאו בגאווה וחנכו את מתקן ההתפלה החדש בעיר.

בתמוז התפנה הנשיא האמריקני ברק אובמה מלוח הזמנים העמוס שלו לטובת ריאיון מיוחד ובלעדי ליונית לוי בחדשות 2. המנהיג האמריקני התייחס למצב המורכב במזרח התיכון והודה כי הוא מבין את החשדנות של הציבור הישראלי כלפיו. אלפי קילומטרים משם חגג השייט שחר צוברי את הזכייה באליפות אירופה וגרם שוב לעם ישראל לחייך.

באב התבשרו תושבי תל אביב כי הם גרים באחת מעשר ערי החוף הטובות בעולם. המגזין "נשיונל ג'יאוגרפיק" קבע כי כי העיר הלבנה לא נופלת, בכל הנוגע לחופיה, מברצלונה וריו וכלל אותה ברשימה המכובדת.

וכאילו זה לא היה מספיק כדי לזקוף את הקומה הלאומית: באותו החודש גילה סקר של מכון גאלופ כי ישראל היא אחד המקומות המאושרים ביותר עלי אדמות. כן, מסתבר שלמרות המצב הביטחוני ומחירי הנדל"ן שמטפסים - אנחנו לא יכולים להוריד את החיוך מהפנים.

חשבתם שאי אפשר להיות טוב יותר מזה? באלול, רגע לפני שהסתיימה השנה העפילה הפועל ת"א לליגת האלופות והפכה לנציגה הישראלית השלישית במפעל היוקרתי. באותו חודש זכה פרופסור אילן לינדנשטראוס בפרס יוקרתי בתחום המתמטיקה ולקינוח התבשרנו על שיא חדש במספר התיירים שביקרו בארץ. מה צריך יותר מזה?

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק