יש לנו שיא גינס ישראלי חדש: מומחי החומוס הגדולים באבו גוש התכנסו היום למשימה אחת: שבירת שיא גינס בהכנת צלחת החומוס הגדולה בעולם - והצליחו בגדול.

מדובר היה בסיבוב נוסף במלחמת החומוס, המתנהלת בחודשים האחרונים בין ישראל ללבנון: מי היא מולדת החומוס האמיתית, ושל מי הצלחת גדולה יותר? כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי את ניסיון שבירת השיא מצלחת החומוס הגדולה בעולם.

אלפי אנשים, בהם תושבי אבו-גוש ומבקרים מרחבי הארץ הגיעו לכפר כדי להשתתף בחגיגה. הם שרו ורקדו ומזג האוויר האביבי הוסיף למצב הרוח. השדרן זוהיר בהלול הנחה את הטקס ופליטת כוכב נולד, מרים טוקאן שרה והרימה את המורל של הקהל הנרגש גם כך. אבל כוכב האירוע היה ג'אוודאת איברהים ממסעדת "אבו גוש" שהרים את הכפפה וגרם להכל לקרות. "אבו גוש על המפה", אמרו שם.

"אני רוצה להראות לכל העולם, גם ללבנון, שהחומוס שלנו הכי טוב, הכי טעים, ואם הגודל משחק - אנחנו נראה להם למי יש יותר גדול", אומר היום ג'וודאת איבראהים, מנהל מסעדת החומוס באבו גוש, בה ינסו מחר לשבור את השיא הנחשק. "אם הם עשו שני טון - אנחנו נעשה ארבעה".

לפני חודשיים החליטו בבירות לשים קץ לעלבון שספג המטבח המקומי, גייסו למשימה כ-200 עוזרי שף ויצרו במשך שעות יציקת חומוס עסיסית במשקל שני טונות - פי שלושה מהשיא הישראלי. אך כנראה שהיה זה רק עניין של זמן, עד שבצידו השני של הגבול ירים מישהו את הכפפה, או את הכף, ויחליט להחזיר לישראל את הכבוד.

אופן ההגשה: צלחת לווין

ג'וודאת מבטיח עם זאת, כי בלבנון לא ישתקו על שבירת השיא הצפויה מחר. "זה פרויקט לא קל - אך אם הם שוב ישברו את השיא, אני לא אשתוק", הוא אומר. מנת החומוס הגדולה בעולם תוגש מחר על צלחת לווין - באדיבות חוות הלוויינים הסמוכה בנווה אילן.

ואילו נציג שיאי גינס, שעדיין לא עיכל את השיא הקודם, נחת אתמול בישראל - וצפוי להכריז היום בצהריים מול צוותי טלוויזיה מכל העולם, האם יש או אין שיא חדש. מי שיגיע לצפות יהיה מוזמן אף הוא לטעום - אך מה שמעניין לא פחות הוא איך יגיבו לכך בלבנון.