אילוסטרציה (צילום: AP)
מבוכה בחסידות. אילוסטרציה | צילום: AP

רעידת אדמה בעולם החרדי: בחסידות מפורסמת בירושלים נתפס אדמו"ר בכיר לפני כמה ימים בביתו ואיתו אישה עירומה, כך פרסם היום העיתון "ישראל היום". חסידיו של האדמו"ר ניסו להשתיק את הפרשה, אך פתק שהושאר ברכבו הביא לחרושת שמועות, וגרם לעזיבת חלק מחסידיו הקרובים באחת החסידויות הידועות והמוכרות.

הסיפור התרחש לפני כשבוע, כשאחד החסידים הנלהבים הגיע לבית הרב בשעת לילה מאוחרת כדי לראותו. האיש הגיע כחלק משיעורים ליליים שמקיים הרב. החסיד טיפס על חלון בית הרב, ולהפתעתו גילה אותו עומד עטוף בטלית מול אישה עירומה לגמרי בשנות ה-30 לחייה. החסיד, דמות מוכרת במקום, לא נרגע מהמראה וכתב מכתב לרבו בו הוא מבקש הסברים.

המכתב נשאר ברכבו של הרב, אך כשאנשיו של האדמו"ר מצאו אותו, התעוררה מהומה. חסידיו הקרובים אף ניסו להשתיק את הפרשה ואף איימו על האישה באלימות שתנצור לשונה מלדבר על המקרה. החסידים חשו במשבר אמון על אף שהאדמו"ר התוודה על כישלונו ועל כך שקיים איתה קשר מיני. חלק מחסידיו, בכירים ומוכרים, עזבו אותו בימים האחרונים. "ידענו עד היום הרבה פרשות קשות, אבל זה כנראה שיא השיאים",  סיפר אחד המעורבים בפרשה.

"הרב הזה נחשב בקרב מאמיניו למלאך, לא לבן אנוש - אדם שנמצא בעולמות העליונים. הידיעה שהוא כשל במקום הכי גרוע ממוטטת את הכל וגורמת לעזיבתו. מזה כבר אי אפשר להתאושש". לדברי גורם המעורב בפרשה, המידע הנוכחי הוא רק קצה הקרחון בפרשה המביכה, שפרטיה המלאים, ככל הנראה, יתגלו בימים הקרובים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק