המתח בין הציבור החרדי לציבור החילוני בעיר הבירה עולה מדרגה: אלמונים ריססו כתובת גרפיטי "הקץ לתמונות שחץ" על קטנוע של טכנאי "בזק" בשכונת מאה שערים. הטכנאי ההמום, ששהה ליד הקטנוע בזמן שהאלמונים חיבלו בו, לא הספיק לעצור אותם בזמן.

מעשה זה מצטרף לשורה של אירועים אלימים שקרו לאחרונה במאה שערים. שלשום נוקבו בשכונה גלגלי אוטובוס של חברת "אגד". המפגינים אף יידו אבנים אל עבר האוטובוס, ולאחר שעצרו, ניקבו המפגינים את גלגליו וריססו עליו כתובות גרפיטי. האלמונים שביצעו את המעשה הצליחו להימלט מן המקום, והמשטרה פתחה בחקירה.

"הגיע הזמן שהרבנים יפעלו למיגור האלימות"

מרססים בירושלים (צילום: אתר חדשות 24)
האופנוע שרוסס, שכונת מאה שערים | צילום: אתר חדשות 24

מנכ"ל חדו"ש - העמותה לחופש דת ושיוויון, הרב עו"ד אורי רגב, מסר בתגובה לאירועים כי גל האלימות החדש הוא עוד שלב בטרור הצניעות ההולך ומתפשט כנגד נשים, תחנות אוטובוס ועכשיו גם אוטובוסים בנסיעה וטכנאים בעבודה.

"ראוי שחברת אגד תשקול את הפסקת תנועת האוטובוסים בשכונה" אמר הרב רגב, "זאת עד שיובטח שלום הנוסעים ועד שרבני ותושבי השכונה יוקיעו מתוכם את הבריונים שבקרבם". לדבריו, דווקא רבני מאה שערים צריכים להכיר את עמדת היהדות לפיה האחריות אינה מוטלת רק על העבריינים אלא גם השותפים למעשה, אלה ששותקים ולא מדווחים על מקרי האלימות. "הגיע הזמן שבד"צ העדה החרדית ופוסקי היהדות החרדית כרב אליישיב, יבהירו לאנשיהם שהאלימות טמאה ואסורה", סיכם.