עוד תאונת "פגע וברח" הבוקר ברעננה: אישה בת 72, חולת אלצהיימר שאינה דוברת עברית, מאושפזת במצב קשה לאחר שמכונית פגעה בה בעיר. דובר מד"א ירקון אמר לחדשות 2 באינטרנט כי כשהגיע למקום צוות של מד"א לטפל באישה, המכונית הפוגעת לא הייתה במקום ומעדויות של העוברים ושבים עולה כי זו הייתה עוד תאונת "פגע וברח", השישית מאז יום שישי לפנות בוקר.

"כ-80% מהנהגים שמבצעים את תאונות ה'פגע וברח' בסופו של דבר נתפסים", אמר לחדשות 2 באינטרנט נצ"מ מאיר אור, ראש מחלקת התנועה במשטרת ישראל. "הסיבות שהם נותנים שונות: הרוב אומרים שנכנסו לפאניקה ולהלם ולכן נמלטו, אחרים טוענים שלא הרגישו שהיו מעורבים בתאונה. לפעמים אנחנו מגלים שיש דבר מה נוסף, שהבריחה נעשתה כשהנהג שיכור או בהשפעת סמים או בפסילת רישיון".

"מה שהם לא מבינים זה שעצם הבריחה שלהם רק מחמירה את זה", אמר נצ"מ אור. "נהג שפגע בהולך רגל והרג אותו יכול להיות מואשם בגרימת מוות ברשלנות, שהעונש עליה הוא מקסימום שלוש שנים בכלא. לעומת זאת, אם יש הפקרה (כך מוגדת תאונת פגע וברח בפקודת התעבורה) האישום יכול להיות גם על הריגה, וכאן העונש גדל ל-20 שנה".

לדברי נצ"מ אור, במשטרת התנועה קיוו שהסיקור התקשורתי הנרחב על התאונה בה נדרסה למוות מיטל אהרונסון לפנות בוקר ביום שישי בתל אביב, יקטין במקצת את כמות תאונות הפגע וברח, אך לצערו - בימים האחרונים אנחנו נתקפים ב"גל" של תאונות מסוג זה. "לא ברור לי העניין הזה - ציפיתי לאיזושהי רגיעה", אמר.

"בעיניי הפקרה זאת העבירה הגרועה ביותר שיש, וכך גם מתייחסים אליה בפקודת התעבורה", סיכם נצ"מ אור. "המסר שאנחנו רוצים להעביר הוא בראש ובראשונה מסר אנושי: אנחנו בני אדם, לא חיות. הדבר הראשון והבסיסי הוא להגיש עזרה כשצריך. איך אפשר בכלל לברוח כשקורה משהו כזה?"

מיטל אהרונסון ז"ל נדרסה למוות לפנות בוקר ביום שישי האחרון. היא יצאה עם חברתה מלי יזדי מפאב במרכז תל אביב, והן חצו מעבר חצייה ברחוב אבן גבירול בעיר כג'יפ עבר באור אדום והתנגש בהן בעוצמה רבה. אהרונסון נהרגה במקום, יזדי עדיין מאושפזת בבית החולים במצב קשה.