מי שתצבור הכי הרבה לייקים - היא הזוכה. אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
הזוכה - בעלת מספר הלייקים הגבוה ביותר. א | צילום: רויטרס

הפרצה קוראת לפדופיל? בשבוע האחרון סערה רשת האינטרנט, בעקבות יוזמה מטרידה של הסטודיו לצילום "סקייליין", שככל הנראה ביקש להגדיל את מכירותיו, ויזם את תחרות "הילדה הכי יפה" ברשת החברתית פייסבוק. עקב חוסר הגבלת גיל בתקנון התחרות, שלחו מאות ילדות - שהצעירות מביניהן בנות חמש - תמונות שלהן בתנוחות מיניות ובלבוש מינימלי, כפי שנחשף ב"מעריב".

התחרות מתבססת על כך שמי שתצבור יותר "לייקים" מגולשי עמוד התחרות - תזכה בתואר "הילדה הכי יפה". מתברר, כי יותר מ-25 אלף גולשים העניקו את תמיכתם לילדות באמצעות לחיצה על כפתור ה"לייק". כמו כן, אין כל בקרה לגבי הימצאותם של פדופילים בעמוד - שיכולים בקלות להתכתב עם הילדות.

"התחרות הזו ממש מחרידה", אמרה נגה כהן, פעילה במשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, שפנתה אל חברת "סקייליין" בבקשה לבטל את התחרות. "יש כאן לגיטימציה להצגת ילדות כאובייקטים". ואילו יו"ר המשמרת הצעירה לין דרור, הוסיפה כי "מאוד מטריד לראות תמונות של ילדות קטנות מתחננות ללייקים, והתנוחות הלא ילדותיות בחלק מהתמונות - מזעזעות".

"אם מתחילים איתכן - עדכנו אותנו"

בדף הפייסבוק של התחרות לא נשארו אדישים לתרעומת, ופרסמו אמש המלצה לילדות: "אם מתחיל איתכן מישהו שנראה חשוד, עדכנו אותנו. אנחנו לא רוצים שייצאו מכאן דברים שליליים", לשון ההודעה.

מסטודיו "סקייליין" נמסר בתגובה: "אנחנו מאוד משגיחים על הדף, פותחים אלף עיניים. הבנות עצמן מעלות את התמונות, לא אנחנו. התחרות לא מבוססת על מראה, אלא על לייקים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק