אמש סמוך לשער שכם, דקות אחרי צאת צום תשעה באב, עשה משה לימוי את דרכו הביתה בכדי לשבור את הצום. אלא שאז הוא הותקף לפתע בידי ערבים ונדקר פעמים רבות. בריאיון לחדשות 2 הוא משחזר את החוויה הטראומתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני יוצא מהכותל, בדרכי חזרה הביתה, יוצא משער שכם, ואני עולה את המדרגות ימינה לכיוון הכביש הראשי", תיאר לימוי. "הרגשתי שבן אדם תופס אותי ביד. הוא צעק 'אללה אכבר', ואז התחיל להשתולל עליי. התחיל לתת לי בוקסים. התחלתי להרגיש שכולי זב דם, כולי רטוב, הבנתי שהוא דקר אותי, אני פותח את החליפה ורואה שכולי דם. הבן אדם היה ברוחב פי שניים ממני. היה לי קשה מאוד להשתלט עליו. הוא דקר אותי בכל חלקי הגוף העליון שלי, בידיים, בחזה, בצדדים ובצלעות".

לימוי, אברך בשנות ה-30 לחייו, נפצע בינוני, אבל גם הוא יודע שהאירוע הזה יכול היה להסתיים אחרת לגמרי. "זה היה איזה שני מילימטרים מהלב", הוא סיפר. "בשנייה אחת זה היה יכול לגדוע את חיי. אני אבא לארבעה ילדים. ברוך השם, הוא נתן לי את החיים במתנה".

"הגיע הזמן לעשות פשוט מאוד שלום"

המקרה הזה התרחש בתזמון רגיש במיוחד, צום תשעה באב, שצוין השנה ימים ספורים לאחר תחילת צום הרמדאן. המוני יהודים והמוני מוסלמים תושבי ישראל, לצד ערביי השטחים שמורשים להיכנס גם הם להתפלל, אלה לצד אלה - שוטפים את רחובות העיר העתיקה. "לא היה שם אבטחה, לא היה כלום", טען לימוי. "סביבי כולם היו רק ערבים. כשהגעתי למעלה, למדרכה, חסד השם שהיה לי שם, היה שם פקח של המשטרה".

במשטרת ישראל ובשירות הביטחון הכללי מציינים היום שחקירת האירוע נמצאת בראש סדרי העדיפויות ומבהירים כי דווקא בתקופה הזאת, פרושים שוטרים וחיילי מג"ב בכוחות מתוגברים, אולם גם זה כנראה לא יכול למנוע מאותו מפגע לקחת סכין ופשוט לדקור עובר אורח. "הגיע הזמן לעשות פשוט מאוד שלום", סיכם לימוי. "צריכים לחיות כולם ביחד, שאנשים יוכלו ללכת בבטחה".