לאחר שנציגת ישראל איכזבה בתחרות מיס יוניברס, והנה יש סיכוי להחזיר את הכבוד למדינה - אם לא בתחום הנשים, לפחות בתחום בעלות הכנף.

ברוב קולות נבחרה השבוע "מלכת היופי של היונים בישראל". הזוכה בתחרות, יונה לבנה מזן ישראלי, תייצג את ישראל בתחרות עולמית באירופה - תחרות "מיס עולם של היונים". אבל רגע לפני שתמריא לתחרות המכובדת אתם בחרתם לה את השם - עדה יונת.

גולשים רבים נכנסו לדף הפייסבוק של חדשות 2 והציעו שמות שונים ליונה היפה בישראל. בין השמות המובילים היו כנאפה, לבנה, עפיופה, שלומית, גלעד שליט ויונית. אך השם המוביל שנבחר ברוב קולות והוצג בתוכנית "שש" עם עודד בן עמי הוא שמה של זוכת פרס נובל הישראלית עדה יונת.

הכרזת השם המנצח, מדסק חדשות 2 באינטרנט (צילום: חדשות 2)
הכרזת השם המנצח, מדסק חדשות 2 באינטרנט | צילום: חדשות 2

יותר מ-700 בני אדם השתתפו בתהליך בחירת מלכת היופי המעופפת, בו היו צריכים לדרג מספר רב של מועמדות ראויות. בטקס חגיגי שנערך בירושלים בראשות ראש העירייה ניר ברקת הוכרזה היונה המנצחת ובעליה המאושרים ניר אהרון.

מלכת היופי החדשה, ששמה הזמני הוא לבנה, היא בת שנה ומסוג טימלר ישראלי. "מדובר בזן יונים מיוחד שגדל בארץ ומקורו הוא מיונים שהביאו לארץ עולים מרוסיה ומעיראק, זוהי הכלאה של כל היונים הללו", הסביר אהרון.

עוד הוא מספר על לבנה, כי היא יונת בית בעלת אופי אצילי ושקט. "יש לה מראה מיוחד עם ראש עגול, מקור קצר, מצח רחב וגרבי נוצרות ארוכות ויפות ותנועה אופיינית לה היא ביצוע סלטות באוויר".