עומסי תנועה כבדים נרשמים הבוקר בכביש החוף בעקבות מחאת האופנוענים: אלפי רוכבי אופנוע יצאו הבוקר מכל רחבי הארץ ושבשו את התנועה באזור גוש דן במחאה על ההתייקרות בתעריפי הביטוח לרוכבי הדו-גלגלי. "עד עכשיו היינו נחמדים - אבל הגיע הזמן לשבור את הכלים", הם מסבירים.

מובילי המאבק הבטיחו כי תל אביב "תעמוד במקום" - וקיימו. החל משעות הבוקר המוקדמות נסעו אלפי רוכבים שהגיעו מחיפה, ירושלים ובאר שבע באיטיות מכוונת דרך נתיבי איילון וגרמו לפקקי ענק. "אנחנו הולכים לעצור בכל הכוח את המדינה. נעשה את זה כל יום עד שידברו איתנו ויקשיבו לנו", אמרו.

אך עומסי התנועה גבו מחיר גם מהאופנוענים: רוכב אופנוע כבן 40 נפצע קשה בתאונת דרכים שאירעה במהלך מחאת האופנוענים במחלף בן שמן. צוות של מד"א פינה את הפצוע לבית החולים תל השומר לקבלת טיפול רפואי.

באוצר הודיעו שמבחינתם הדיונים הסתיימו והיום אמור שר האוצר לאשר את העלאת תעריפי ביטוח החובה לרוכבי הדו-גלגלי. החוקים החדשים הם כבר עובדה מוגמרת ואפילו טוענים במשרד האוצר שהלכו לקראת הרוכבים, ושהביטוח עשוי להיות זול יותר עבור נהג שיבחר להגדיל את ההשתפות העצמית במקרה של תאונה. את רוכבי הדו-גלגלי ההסברים לא משכנעים.

"משרתים את בעלי ההון"

"זה לא משנה את התעריפים הגבוהים", זועם טל שביט, ממנהיגי המאבק. "מדובר במשרד ממשלתי שמשרת את בעלי ההון וחברות הביטוח". 

בשל עומסי התנועה הצפויים הודיעה משטרת התנועה על הגברת נוכחותה לאורך הצירים הרלוונטיים ועל אכיפה בכל ניסיון פגיעה בזרימת התנועה. "אנחנו ממליצים לציבור הנהגים להקדים יציאתם למרכז או לחילופין לאחר הגעתם במידת האפשר", הוסיפו במשטרת התנועה.

בנוסף מזהירים מפני רשום דוחות במקום ואף שליחה מאוחרת של דוחות בהתאם לתיעוד מספרי לוחיות רישוי של אופנוענים שיפרו את הסדר בצירי התנועה.

היכן צפויים פקקים?

במסגרת המחאה של בעלי הרכב הדו גלגלי מתוכננות מספר נקודות מפגש שצפויות להיות עמוסות הבוקר:

• לבאים מצפון לנתיבי איילון: תחנת הדלק פז רונית ("אחמד את סלים"), מחלף הסירה על כביש החוף - החל מהשעה 07:00
• לבאים מדרום לנתיבי איילון: מגרש החניה של "חצי חינם", רח' משה דיין, איזור התעשייה מערב ראשון לציון - החל מהשעה ב 07:00
• למתגוררים בחיפה וצפון הארץ: מגרש החניה של מסעדת "מקסים" ביציאה מחיפה דרומה - החל מהשעה 06:00
• למתגוררים באזור ירושלים: מחלף חמד לכיוון ת"א - החל מהשעה  06:30
• למתגוררים בבאר-שבע ובדרום הארץ: תחנת הדלק בצומת מסמיה (ראם) - החל מהשעה 06:30