דוד מנחם גורדון
דוד מנחם גורדון | צילום:

"מעולם לא הרגשתי יותר נאהב". זה מה שכתב בעמוד הפייסבוק שלו בחודש שעבר, לוחם גבעתי דוד מנחם גורדון (21), לאחר שאתמול (ג') נמצאה גופתו בשעות אחר הצהריים במרכז הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורדון, חייל בודד מאוהיו ששירת כקשר במבצע "צוק איתן", שהה בצריפין לצורך קבלת טיפול רפואי במרפאת שיניים, ולאחר מכן היה אמור לחזור למפגש שנערך בחולון. לאחר מכן התברר כי גורדון לא הגיע גם לעצרת של חטיבת גבעתי בה הוא משרת שנערכה ביום א' בשעות הערב. בבוקר שלמחרת התקשר מפקד הפלוגה של גורדון למכריו, אז התברר כי אבד הקשר עמו.

"זה מדהים אותי בצורה שלא תאומן, לא המשימה עצמה אלא התמיכה ומסרי העידוד ממשפחה, חברים וזרים. אני בסדר ומעולם לא הרגשתי יותר נאהב. תודה רבה לכולם! אני לוקח הפסקה קצרה ואז יוצא שוב", הוא כתב בעמוד הפייסבוק שלו ב-25 ביולי. הוא זכה להמון לייקים ותגובות מצד חבריו בחו"ל.

בין היתר הוא גם פרסם בפייסבוק תמונות שלו שצולמו על ידי צלם רויטרס, והתגאה בכך שהוא לוחם. הוא גם פרסם רשמים מהשירות וחוויות אישיות שלו בבלוג אישי באינטרנט.

אזור מציאת הגופה (צילום: זק"א)
מקום מציאת הגופה | צילום: זק"א

חקירה לנסיבות מותו

בפעם האחרונה שבה נראה לבש החייל גורדון מדי א' ועל כתפו כומתת חטיבת גבעתי בצבע סגול. גורדון נשא עמו נשק מסוג מיקרו תבור וכן תיק גב גדול. בין השאר, פתחה המשטרה בחיפושים רגליים אחר החייל, וכן הסתייעה במסוק שהוזעק בכדי לסייע בחיפוש מהאוויר.

בצה"ל אמרו אתמול כי הודעה נמסרה למשפחתו ושהמשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירת נסיבות האירוע.