11 צוותי כיבוי במקום. ארכיון (צילום: אסף אברס דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים)
11 צוותי כיבוי במקום. ארכיון | צילום: אסף אברס דוברות כבאות והצלה מחוז ירושלים

על אף הגשמים שירדו ברחבי הארץ בשעות הבוקר, שריפת קוצים גדולה פרצה הבוקר (ד') באזור היישוב נתיב השיירה בגליל המערבי. במקום נמצאים 11 צוותי כיבוי הצליחו להשתלט על הלהבות בסיוע ארבעה מטוסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דיווח ראשוני על השריפה התקבל בסביבות השעה 7:30 בבוקר. מכבאות מחוז צפון נמסר כי למרות שגשמים ירדו בעכו, הסמוכה לאזור השריפה, הגשם פסח על אזור נתיב השיירה ורוחות חזקות הביאו להתחזקות האש. לטענת דובר כבאות מחוז צפון, נתן בן שימול, השטח הטופוגרפי הבעייתי מקשה על הצוותים להתגבר על השריפה.

"אנחנו נמצאים במקום יחד עם 11 צוותי כיבוי המנסים לכבות את האש", סיפר לחדשות 2 Online דובר כבאות מחוז צפון נתן בן שימול. "אנחנו מקבלים סיוע של ארבעה מטוסי כיבוי, יחד עם מסוק משטרתי שעוזר לנו לקבלת תמונת מצב על השריפה".

אין הנחייה לתושבים להתפנות

"החזית העיקרית נמצאת בכיוון היישוב שייח' דנון באזור נתיב השיירה", הוסיף בן שימול. "אין סכנה מיידית שהאש תתפשט בקרבת בתי היישוב, אבל ביקשנו להנחות את התושבים לסגור דלתות וחלונות שמא גיצים ועשן יגיעו לבתים. אין בשלב זה הנחייה לפינוי התושבים. אנחנו מנסים לעצור את האש בעזרת צוותים של קרן קיימת לישראל".

"מדובר בשריפת קוצים", ציין בן שימול. "חלק ממנה הוא מרעה וחלק חורש טבעי ולא נגרם נזק משמעותי לרכוש. הוקם חפ"ק שלנו במקום יחד עם נציגי משטרה וקק"ל".