תושבי קריית שמונה עדיין מתקשים לעכל את דבר מותו של השוטר האני טרודי, שנהרג שלשום במהלך מרדף אחר פורצים בעיר. איציק סויסה, בעל חנות סופרמרקט בקריית שמונה שבקרבתה נהרג טרודי העריך כי הוא רצה להפתיע את הפורצים. "הבוקר הסניף נפתח, בגלל הצער הגדול אנחנו מתקשים מאוד לעכל אבל חייבים להמשיך קדימה", סיפר הבוקר סויסה לחדשות 2 באינטרנט. אנחנו מאוד מזועזעים מהמקרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביממות האחרונות, סוגיית מותו מעסיקה רבים מהתושבים. "אין לקוח שנכנס ולא מתעניין - בקריית שמונה כולם מכירים את כולם.  בשבוע שעבר היתה כאן פריצה וטרודי הגיע לתשאל אותי. זה היה פשוט מזל רע. אני מבין את החתירה למגע שלו, הוא כנראה רצה להפתיע את הפורצים".

אלפי בני אדם הגיעו אתמול לכפר סמיע שבצפון הארץ לחלוק כבוד אחרון להאני טרודי ז"ל. בטקס ההלוויה השתתפו מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב רוני עטיה וצמרת משטרת ישראל. לפני מסע ההלוויה ביקרו ניצב עטיה יחד עם ניצב ניסים מור, ראש אגף המבצעים במשטרה, בבית משפחת השוטר והביעו את תנחומיהם. "זוהי שעה קשה עבורכם, עבור המחוז הצפוני ועבור משטרת ישראל", אמר ניצב עטיה לבני משפחתו של האני. "האני גילה אומץ לב, ונחישות כדי להגן על ביטחון האזרחים באזור בו הוא מופקד. אנו נמצאים כאן כדי לחזק את המשפחה. האני עשה את כל תפקידיו בהצטיינות, בתעוזה ובמקוריות".

"אנחנו מאוד מתגעגעים". משפחת טרודי, ארכי (צילום: פורט נאסר)
"איש משפחה למופת". משפחתו של טרודי, אתמו | צילום: פורט נאסר

 

"היה חייל קרבי ותמיד היה בחזית"

סלמן טרודי, גיסו ובן דודו של המנוח סיפר אמש בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "האני גדל בבית, שבו האבא עבד במשרד החינוך, שני האחים משרתים בשב"ס. הוא אהב תמיד לתרום, להיות ראשון. עשה ועזר לכל מי שהיה צריך עזרה. אתמול הוא היה אצלי בבית ואמר שיחזור הביתה בסוף המשמרת לעזור לי לבנות סככה, כי הוא ידע לעשות הכל".

הגיס המשיך ותיאר על פי הידוע לו את האירוע הקטלני. "התקבלה קריאה על שוד, הוא ועוד מתנדב הגיעו לשם. הוא ראה במקום סולם ועלה לגג לרדוף אחרי הגנב. תוך כדי הריצה ככל הנראה נפל", אמר. "זה אובדן קשה, אנחנו מאמינים בגורל. אשתו מחנכת, יש לו שלושה ילדים. הוא איש משפחה למופת, כנראה שהאומץ שלו עלה לו בחייו. הוא היה חייל קרבי ותמיד היה בחזית".

טרודי, ששירת כשוטר סיור בתחנת קריית שמונה במשך 20 שנה, הוזעק שלשום לאזור התעשייה בעיר בעקבות דיווח על חשד לפריצה. הוא הבחין בחשודים ופתח במרדף אחריהם, במהלכו עלה לגג שככל הנראה קרס. המנוח נפל מגובה של כחמישה מטרים ונחבל קשות בראשו. צוות של מגן דוד אדום שהוזעק למקום פינה אותו במצב אנוש לבית החולים זיו בצפת, שם מת כעבור כמה שעות מפצעיו.