הסחורה החדשה והנוצצת בחנויות האופניים מצאה עצמה מועמסת על משאיות בדרך להחרמה. על פי משרד התחבורה, כמעט כל הכלים החשמליים שהפכו ללהיט בחנויות אסורים על פי חוק. התקנים הישנים שעדיין בתוקף מאפשרים למכור רק אופניים חשמליים שמגיעים למהירות של 25 קמ"ש בלבד וקורקינטים שהם כמעט בגדר צעצוע. בגלל הביקוש והאכיפה המצומצמת - החנויות מרשות לעצמן להרוויח בגדול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפשיטה סומנו והוחרמו מאות כלים שמגיעיםל מהירות גבוהה, לעתים אפילו פי כמה מהמותר. "בנוסף לסיכון של הנוסע מוסיפים עוד כיסא של תינוק. הוא מסכן גם את עצמו וגם את התינוק", אמר אחד השוטרים.

החנויות שהתרוקנו נכנסו לבעיה לא פשוטה מול לקוחות שהשאירו את הכלי שלהם לתיקון, אך כבר לא יוכלו לקבלו בחזרה. במסגרת המבצע אותרו גם בתי המלאכה שבהם בתי העסק משפרים את המהירות והביצועים של האופניים. "זה לא קורקינט ולא אופניים, זה אופנוע", אמר שוטר אחר.

"נותנים לילדים רישיון לכלי רכב" (צילום: AP)
אופניים חשמליים | צילום: AP

מוכרים בחנויות טוענים כי משרד התחבורה מעכב מסיבות לא ברורות את עדכון התקנים ומסרב להגיב לתעשייה שלמה שמשגשגת ברחובות. "גם זה צריך להיות מוסדר, זה נכון, אבל אנחנו מחכים שש שנים כבר", אמר אחד מבעלי החנויות.

השמועה על הפשיטה עברה מהר: באחת החנויות לא נמצאו קורקינטים חשמליים - למרות הפרסומות על הקיר. הפקחים לא הופתעו לגלות באורח פלא כמה מהם קשורים מול החנות ברחוב.

לפחות שלושה אנשים נהרגו מתופעת הקורקינטים ועוד עשרות נפצעו. רוב המקרים לא מדווחים. הכלים שהוחרמו היום הם אולי טיפה בים, אבל אולי צעד בדרך להסדרת הנושא הפרוץ כל כך.