מובילת המחאה החברתית דפני ליף שברה את ידה השמאלית במהלך המהומות אמש בתל אביב, וידה גובסה הבוקר בבית החולים איכילוב בתל אביב, בשל החבלות שספגה במעצרה - כך דווח הבוקר בגלי צה"ל. עורכת דינה של ליף, גליה שמילוביץ, טענה כבר אמש כי ליף סובלת מכאבים ביד שמאל ומחבלות, והבוקר כינתה את מעצר פעילי המחאה אתמול כ"חציית קו אדום".

לדברי שמילוביץ, ביקשה ליף מהמשטרה טיפול רפואי במשך שבע השעות במהלכן הייתה עצורה, אך לא נענתה. מהמשטרה טרם התקבלה תגובה בנושא.

אתמול נעצרה ליף יחד עם 11 פעילים נוספים בשדרות רוטשילד בתל אביב, שעה שניסו להקים מחדש אוהלי מחאה במקום. פקחי עיריית תל אביב שהגיעו לשדרה ניסו לפרק את המאהל בכל פעם שהפעילים החלו לבנות אותו.

"יוקר המחייה עדיין מפרק משפחות"

במהלך ההפגנה, הסבירה מובילת המאבק מדוע החליטה לחזור לשדרה. "זה לא ששום דבר לא השתנה, אבל גודל הזעקה לא קיבל מענה הולם", ציינה ליף והוסיפה: "אנשים ממשיכים לקרוס תחת הנטל הכלכלי, המחירים עדיין גבוהים ועדיין מפריטים כאן שירותים ציבוריים. יוקר המחייה מפרק משפחות ושומר אנשים במעגל העוני, לכן צריך למחות בכל דרך שאפשר - רק שבישראל חופש הביטוי מוגבל ואפילו שלטים אסור לתלות".

הפגנות ברוטשילד
עימותים בין מפגינים לפקחים בשד' רוטשילד | צילום:

"באנו להקים כאן אוהלים כי עיריית ת"א לא קובעת כלום", אמר הפעיל החברתי תמיר חג'ג'. "אני אישית מקים אוהל בתחילת יולי בכיכר רבין באישורה של העירייה. אנחנו נמשיך להיאבק, ללא אלימות, על זכותנו למחות כנגד הממשלה וכנגד עיריית ת"א, סיכם.

ממשטרת ישראל נמסר, כי במהלך השבוע האחרון הגיעה דפני ליף לתחנת המשטרה והודיעה על כוונתה להקים מאהל, אך ההפגנה לא קיבלה את האישורים הנדרשים, ולכן ההפגנה שהתקיימה היום אינה חוקית. במשטרה סבורים כי המפגינים ביקשו לעורר פרובוקציה במעשיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק