העלייה מברית המועצות הטביעה את המונח "אוליגרכים" עמוק בלב אוצר המילים בישראל, אבל כנראה שיש שמחות שאותן מעדיפים עשירי המגזר הרוסי לחגוג בכל זאת בפורום מגזרי. 300 מיליארדרים ומולטי-מיליונרים, שחיים בדילוגים בין ישראל למדינות אירופה, פינו לעצמם כמה שעות בלו"ז הצפוף והתכנסו לנשף נוצץ בגעש. הסיבה למסיבה, הפעם, הייתה יום האישה הבינלאומי.

לצד מזון הגורמה, המשקאות האלכוהוליים, הריקודים והמזיקה, אפשר היה למצוא בשולי הרחבה עמדות מכירה לפריטי עתיקות ואומנות. עבור האוליגרכים שהשתייה עוררה בהם דחף לנקוט צעד פרוע כלשהו, המתינו גם דוכנים לשיווק מיזמי מגורים ויהלומים.

שעון או טבעת בשווי מיליון שקלים וחצי זה היו כמובן רק הכסף הקטן, כי מי שבכל זאת התעקש ללכת על כך הקופה יכול היה לרכוש שם גם וילה על אתר עתיקות בן 1,200 שנה.

המוכרים שהגיעו להציע את מרכולתם בנשף השקיעו לא מעט מחשבה בתכנון. "ממה שהבנתי, את הפיקאסו, הרמברנדט והמונה כבר יש להם", הסבירה הציירת אליאור. "הם מחפשים משהו חדש, נועז, יקר, ואם אפשר - גם עם סווארובסקי. לכן הציורים שלי מתאימים לכאן".

התכנית האמנותית כללה, בין היתר, קונצרט של תזמורת הבארוקסטרה, הופעה של הזמרת טילדה רג'ואן ותצוגת אופנה שבהם ככבו דוגמניות אוקראיניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק