בריכה, בריכת שחיה (צילום: עמית ולדמן, חדשות 2)
בן 60 טבע למוות. אילוסטרציה | צילום: עמית ולדמן, חדשות 2

גבר בן 42 טבע היום (ב') למוות בבריכה בקיבוץ גונן שבצפון. מחקירה ראשונית עולה כי המציל במקום ראה את הגבר מוטל בתחתית הבריכה, משה אותו מן המים והחל בפעולות החייאה. צוותי מד"א שהגיעו למקום המשיכו בפעולות ההחייאה, אחר לאחר שעה קלה נאלצו לקבוע את מותו. כתבנו גיא ורון מסר כי טרם ברור אם הגבר קיבל מכה בראש כשקפץ לבריכה או שאולי חטף התקף לב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"קיבלנו קריאה על גבר כבן 40 שטבע בבריכת שחייה בקיבוץ גונן", סיפר דובר מד"א זכי הלר. "פרמדיקים שהגיעו למקום מצאו את הגבר ללא דופק וללא נשימה, וביצעו בו פעולות החייאה ממושכות. הפעולות כללו בין השאר מתן תרופות ועיסויים, אך לאחר הניסיונות נאלצו לקבע את מותו".

שלשום טבע למוות פעוט בן שנה וחצי בבריכה ביתית. אביו של הפעוט הוא שמצא אותו ומיהר להזעיק למקום את כוחות ההצלה. צוות מד"א שהוזעק למקום העניק לו טיפול רפואי ראשוני ופינה אותו במצב קריטי לבית החולים סורוקה בבאר-שבע, שם נקבע מותו.

המשטרה פתחה בחקירת נסיבות המקרה, כשנבדק החשד שמדובר ברשלנות מצד בני משפחתו. במסגרת החקירה נבדקת האפשרות כי אחותו בת ה-3 פתחה את השער לבריכת השחייה.

"בן המשפחה שהתקשר למוקד קיבל הנחייה איך לבצע בפעוט את פעולות ההחייאה הראשונית", סיפר אחד הפרמדיקים שהגיע לזירה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "כשהגענו למקום הוא היה ללא דופק וללא נשימה ובמשך חצי שעה הענקנו לו טיפול עד שפינינו אותו לבית החולים".