אירוע חמור באמצע חגיגות הפורים: עמוד תאורה קרס באמצע מתחם של תנועת הצופים ברמת אביב בתל אביב. נער בן 17 נפצע באורח קשה מאוד ונערה נוספת נפצעה באורח קל עד בינוני, שניהם פונו לטיפול בבית החולים "איכילוב" בתל אביב. מחקירה ראשונית עולה כי במסגרת הפעילות בתנועת הנוער, תלו הצעירים ציליית בד בין ארבעה עמודים וייתכן שזה הגורם לקריסת העמוד.

האירוע התרחש בשעות הצהריים במתחם שבט "אביב" של תנועת הצופים, ברחוב אנדרסן ברמת אביב הישנה. העמוד בגובה 15 מטרים קרס ללא כל התרעה מוקדמת על חבורת נערים ששהו במקום במסגרת הכנות ל"פורימון" השנתי.

צוותי מד"א מרחב דן שהוזעקו לזירת האירוע טיפלו במקום בנער בן 17, עליו קרס העמוד באופן ישיר, ופינו אותו לטיפול במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים "איכילוב" עם פגיעת ראש קשה כשהוא מחוסר הכרה ומונשם. נערה נוספת, בת גילו, נפצעה באורח קל עד בינוני מחבלה בפניה ופונתה גם היא לבית החולים.

נערה בת 17 שחזתה באירוע סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי "הפעילות בשבט בדיוק הסתיימה. התחלנו לסדר לארגן ולפתע העמוד פשוט התחיל לקרוס, אנחנו לא יודעים מאיזו סיבה, הוא פשוט נפל למרכז המגרש. כולם היו בהיסטריה והתחילו לרוץ. חלק התחילו לבכות, אנחנו בהלם. מקווים שהוא יחלים במהרה". אחד האחראים  על תחזוקת המקום הסביר כי ייתכן ומדובר ב"עייפות החומר": "אלו עמודים ישנים וייתכן שהצילייה שחיברה בין ארבעת העמודים גרמה ללחץ אדיר ולקריסת העמוד".

"העמוד נפל עליהם משום מקום"

העמוד שקרס על ראשו של כץ (צילום: חדשות 2)
העמוד שקרס, היום | צילום: חדשות 2

רוני, פרמדיק מד"א שהגיע לזירת האירוע סיפר לערוץ החדשות: "הגענו למקום, היתה שם קבוצת נערים ששייכים לשבט הצופים של רמת אביב. עמוד תאורה גבוה של כ-15 מטרים נפל וקרס. אחד הנערים נפצע קשה בראשו ובבטנו, נערה נוספת נפצעה קל, שני הנערים בני 17. הנערים היו במסגרת פעילות פורים וככל הנראה העמוד נפל עליהם משום מקום. זה מקרה מאוד מצער, בשלב הזה אנחנו לא יודעים להגיד מה סיבת קריסת העמוד. שני הילדים פונו לבית החולים, הילד במצב קשה מונשם ומורדם והועבר להמשך טיפול בבית החולים".

מ"איכילוב" נמסר לחדשות 2 באינטרנט, כי הנער שנפצע מאושפז במצב קשה מאוד וכי בני משפחתו קיבלו הודעה ועושים את דרכם לבית החולים.

הצופים: "לא היו סימנים מקדימים לקריסת העמוד"

מתנועת הצופים נמסר כי "בעקבות קריסת עמוד חשמל, במהלך פורימון של שבט אביב ברמת אביב, נפצעו שני חניכים. האחת במצב קל ששוחררה לביתה, והשני נער משכבת י"ב במצב קשה מחוסר הכרה. ראשי ההנהגה של תנועת הצופים מלווים את המשפחה בבית החולים".

עוד נמסר כי, "יצוין שלא היו סימנים מקדימים לקריסת העמוד הנמצא במתחם השבט. משטרת ישראל חוקרת את נסיבות המקרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק