אין תמונה
הגבר המטריד, כפי שצולם ע"י ת'

אתמול בצהריים הלכה ת', תושבת תל אביב, בחלקו הדרומי של רחוב בן יהודה בעיר. גבר שהלך מולה במדרכה הרחבה עבר לידה, נגע בישבנה, והמשיך ללכת. בדף הפייסבוק שלה פרסמה אתמול ת' את הסיפור המרתיח תחת הכותרת: "אזהרה לנשים והמלצה לכולנו", וצירפה שתיים מתמונותיו של החשוד. הפרסום גרר אחריו מאות תגובות ואלפי שיתופים.

"כשהייתי בת 16 הייתי קופאת אחרי תקרית כזו, אבל למזלי ולרוע מזלו, אני כבר מזמן לא בת 16. מיד פניתי אליו וצעקתי, איך הוא מעז לגעת בי ככה. הוצאתי את מכשיר האייפון כדי לצלם אותו ולהתלונן", כתבה ת' והוסיפה: "הוא קלט את זה ומיד שינה כיוון, רצתי כדי להיות לפניו והוא פנה שוב וחצה את הכביש. לא ויתרתי והצלחתי לצלם אותו, התמונות לפניכם ולפניכן".

לאחר שהצליחה לצלם את החשוד, התקשרה ת' למשטרה. באותו הזמן נכנס הגבר למונית ונמלט מהמקום. "גם אם המשטרה לא תעשה דבר, אני יודעת שלא נתתי למישהו לגעת בי ושזה יעבור בשקט. יצרתי מהומה ברחוב, האיש נבהל ונאלץ לברוח משם", כתבה ת'.

ת' הסבירה כי הסיבה שבגינה היא בוחרת לפרסם את האירוע, הינה הרצון למנוע הישנות מקרים כאלו בעתיד. "ראשית, אם אתן רואות אותו ברחוב, דעו לשמור מרחק. בכלל לא נעים לעבור דבר כזה", ציינה. "שנית, אם קורה לכן מקרה דומה, הרבה יותר נוח להמשיך כאילו לא קרה דבר, אבל כן קרה. אם בכל פעם שמישהו נוגע בנו בצורה כזו ניצור מהומה, המקרים האלה יפחתו. אדם כמוהו מרשה לעצמו לגעת בנשים ברחוב רק כי הוא לא משלם על זה מחיר. אנחנו צריכות לגרום לו לשלם מחיר, לפחות מי מאתנו שמרגישה שהיא מסוגלת לזה".

אין תמונה
האיש נבהל ונמלט מהמקום

"דמיינו מישהו הולך ברחוב ומוריד לכם סטירה"

האישה ציינה כי בעת המקרה, חלפה ברחוב אישה נוספת שהבחינה במתרחש. לדבריה, אותה אישה זרה ניגשה אליה והגישה לה עזרה. "באותו הרגע, תמיכתה של הזרה הייתה מאוד משמעותית, ואני מודה לה על כך מקרב לב. בפעם הבאה שאני אראה מישהי נפגעת, אני מקווה שאוכל לתמוך בה בצורה דומה", כתבה.

"לאנשים שחושבים שהוא 'בסך הכול נגע לי בישבן', שלא נגרם כל נזק ממשי ושאני סתם 'עושה עניין' (לצערי עדיין יש כאלו), שידמיינו שמישהו הולך מולם ברחוב ופתאום מוריד להם סטירה", שיתפה ת' והוסיפה: "בסך הכול סטירה, לא נעים אבל לא נגרם שום נזק. זה מקובל עליהם? הם מוכנים שמידי פעם מישהו יפליק להם סתם ככה ברחוב? לא נראה לי. מה שהגבר ההוא עשה לי היום היה אקט פולשני ואלים בדיוק באותה מידה, ואין שום סיבה שאני אקבל את זה".

ת' זכתה לתגובות רבות ברשת החברתית. כמה מהנשים שכתבו לה ציינו כי גם הן עברו בעבר חוויה דומה, והביעו תמיכה בהחלטתה לפרסם את הסיפור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק