ביישוב בת עין עדיין מסרבים להאמין לתוצאה הקשה של הפיגוע בצהריים, בו נרצח במכות גרזן שלמה נתיב בן ה-13. "נער שקט כזה, פשוט נער מתוק", תיארה יעלה, תושבת המקום, את שלמה. "הוא היה רק ילד, אבל רציני. כמה שהוא היה צעיר - הוא היה רציני. פשוט ילד מתוק".

בדמעות חנוקות הוסיפה יעלה כי היא מרגישה כאילו איבדה ילד או אח. "כולנו כאן כמו משפחה גדולה אחת", הסבירה. לשאלה איך מתכוונים ביישוב הקטן להנציח את זכרו של שלמה ענתה יעלה: "אני מאמינה שיעשו בשבילו משהו טוב".

שלמה, תלמיד כיתה ח' בתלמוד תורה בבת עין, השאיר אחריו שני הורים ושמונה אחים. משפחתו היא אחת מהמשפחות הראשונות שהתמקמו בבת עין. שכניו מספרים כי הוא היה ילד עדין ושקט, שאהב מאוד לטייל בטבע ותמיד היה מוקף בחברים.

לפני שהתמוטט הספיק שלמה לרוץ לביתו כשהוא מדמם. צוותי מד"א שהגיעו ליישוב ביצעו בו פעולות החייאה ממושכות ומאומצות - אך ללא הועיל.

התייחדות קצרה עם הגופה

הוריו של שלמה קיבלו את הבשורה הקשה על מותו והתייחדו לזמן קצר עם גופתו. הלוויתו נערכה אחר הצהריים. תושבי בת עין נראו המומים מהטרגדיה הקשה שפקדה את היישוב הקטן המונה כ-100 משפחות. הם חיבקו אחד את השני בניסיון לחזק זה את זה.

בפיגוע נפצע בינוני יאיר גמליאל בן ה-7. יאיר הוא בנו של עופר גמליאל, אסיר מחתרת בת עין. יאיר נותח בצהריים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. הוא הועבר בהכרה מלאה ליחידה לטיפול נמרץ ילדים.

"זה היה עניין של חיים ומוות", תיאר בהתרגשות לחדשות 2 אבינועם, תושב בת עין שנאבק במחבל את שקרה. אבינועם סיפר כי יצא ממזכירות היישוב והבחין במחבל רודף אחר הילד כשהוא מחזיק גרזן בידיו. "רצתי לעברו והוא ניסה לתקוף אותי והניף את הגרזן במטרה להרוג אותי", הוא אמר והוסיף כי למחבל הייתה "תאוות רצח בעיניים".

אבינועם החל להיאבק עם המפגע ובמקביל זעק לעזרה וביקש סיוע מהאנשים שהיו באזור. לאחר מספר דקות הוא הצליח לקום ולחטוף מידי המחבל את הגרזן, וזה נמלט מהמקום. "מרוב מאמץ קרסתי על הרצפה והמחבל ברח", סיפר. "קראתי למישהו שירדוף אחריו, ואז ראיתי את הילד כשהוא מדמם בראשו. הוא פשוט רצה להרוג אותי. הוא מלמל, ואני התפללתי לקדוש ברוך הוא".  

פיגוע בבת עין - סיקור מיוחד:

נער נרצח במכות גרזן, ילד נפצע בינוני

"חוליות עימאד מורנייה" נטלו אחריות לפיגוע

תגובות בימין: "ברק לא יוכל לנקות את ידיו מהפיגוע"

האזרח שנאבק במחבל: "הייתה לו תאוות רצח בעיניים"