מי שנמצא בירושלים, רואה כל יום קבוצות תיירים שמגיעות לטייל. אבל בקבוצה כזו - נראה כי עדיין לא נתקלנו כאן. מי שעוד לא זיהה את הזקנים המוזרים והמטפחות, הרי שמדובר באנשי קהילת ה"אמיש". לפני 25 שנים הפכה הקהילה הזאת מפורסמת, בעקבות הסרט "העד" עם הריסון פורד. היא הצטיירה כקהילה של אנשים הדוחים את הקדמה, רוכבים על סוסים ועגלות - מנהגים אותם הם מקיימים כבר מאות בשנים.

אבל עם כל הכבוד למסורת - הקדמה בכל זאת באה לידי ביטוי בביקורם: תפילות באייפון ואפילו טיסה ישירה לישראל. אבל הסיפור המדהים הוא הסיבה בגללה הגיעה הקבוצה לבקר פה: במשך השנים בני ה"אמיש" היו אנטישמים, טענו שאלוהים נטש את העם היהודי בגלל ישו, ראו ביהודים כופרים וטענו כי השואה היא העונש.

מסייעים גם בתפילה לגשם

עד שלפני מספר שנים, משהו השתנה. היום מנהיגי ה"אמיש" אומרים כי הם מצטערים. "אנחנו כבר לא רוצים לדחות אתכם, או לא לראות בכם את עמו של אלוהים", אומר בן רוד, ממנהיגי קהילת ה"אמיש". "אתם הייתם עמו של אלוהים הרבה לפני שאנחנו היינו עמו".

מהרגע שהגיעו לכאן הם מתנצלים. הם נפגשים עם אנשי ציבור, לומדים במקומות קדושים ומבקשים סליחה. יחד עם הסליחות וההתנצלויות - ה"אמישים" הוסיפו עוד תפילה אחת, לגשם. אם זה לא יעזור - זה בטח לא יזיק.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק