אביו של הילד שנפצע ממוקש ברמת הגולן חשוד ברשלנות: לפני חודש נפצע בגולן הילד דניאל יובל ממוקש ואיבד שם את כף רגלו. במקום לחקור את הרשויות ואת צה"ל - חוקרי המשטרה זימנו לחקירה דווקא את האבא. חודש אחרי האירוע אמש, במשך שעתיים, נחקר באזהרה אביו של דניאל בן ה-11. לעומת זאת - איש בצבא לא נחקר.

"למה המערכת מחפה על עצמה?", תמה גיא יובל, אביו של דניאל שלא מצליח להבין מדוע השוטרים מתעקשים שלו לטפל בבעיה האמיתית, לדבריו. יובל חוזר ומדגיש כי לא היה כל שילוט במקום וגם לא גדרות. "אף אדם שפוי לא היה מתעלם משילוט", הוא אומר בזעם. "תמיד יש מישהו שהמערכת מנסה להפיל עליו הכול".

בינתיים, ממשיך דניאל במסע השיקום שלו. עד עכשיו הוא נותח 11 פעמים. וההורים עושים משמרות בבית החולים. אבל זה לא מונע מחוקרי המשטרה שלא מרפים מההורים ודוחקים בהם: בואו להיחקר. "למרות העובדות המשטרה חוקרת אותו", אומר עו"ד עופר ברטל שמייצג את בני משפחת יובל.

האב מצידו מצפה לתשובה הולמת להפקר המוקשים בשטח. הוא כבר פנה שוב ושוב למשטרה לברר מה קורה עם החקירה ואף צירף סרט שצילמה משפחת אחרת באותה שבת, באותה השעה. בסרט רואים בברור כי בני משפחת יובל לא היו היחידים באזור וכי עוד הרבה אנשים היו שם. בנוסף, אין כל זכר לשילוט במקום המזהיר מפני המוקשים.

אבל עכשיו למשפחת יובל יש דאגות אחרות, החלמתו הסופית של בנם הקטן. מי שמעודד אותם הוא דווקא דניאל. "אני מרגיש קצת יותר טוב, מה עוד אני יכול לעשות?", הוא אומר מכסא הגלגלים.

"שמעתי פיצוץ ונפלתי על הרצפה"

הילדים דניאל (11) ואחותו עמית (12), נפצעו בטיול משפחתי לאחר שעלו על מוקש נעל כשיחקו בשטח המושלג בצפון הרמה. הבן דניאל עבר למרכז הרפואי שיבא בתל השומר, שם אושפז במשך חמישה ימים בעקבות כריתת רגלו מהברך ומטה. אחותו הגדולה עמית בת ה-12 נפצעה קל יותר והיא שוחררה מוקדם ממנו לביתה לאחר שהחלימה מפציעות הרסיסים שמהן סבלה.

"אני זוכרת שאני ואח שלי דניאל היינו ביחד. שיחקנו בקרב כדורי שלג מול אבא שלי ואח שלי הקטן יואב", סיפרה השבוע עמית יובל על הרגעים שלפני הפיצוץ. "דניאל דרך על המוקש ואז אני זוכרת ששמעתי את הרעש של המוקש מתפוצץ, אז צעקתי ונפלתי על הרצפה", היא משחזרת את רגעי האימה.

לדברי עמית, כל מה שעניין אותה באותו הרגע היה לדאוג לאחיה הקטן יואב בן ה-7 וחצי שלא נפגע באירוע. "חשבתי שיואב נפגע ונורא נפגעתי והחזקתי אותו על הידיים", היא נזכרת. "כשאמרו לי שהוא לא נפצע אז עזבתי אותו והתחילו לשאול אותי איך אני ואם אני בסדר, אבל זה לא משנה לי. היה הכי חשוב לי לדעת מה עם אח שלי".

עוד בנושא:

הילד שנפצע ממוקש משחזר את האסון

5 בני משפחה אחת נפצעו מפיצוץ מוקש ברמת הגולן