מאות המוזמנים חגגו את חתונתם של מורל ומחמוד, המוחים מחוץ לאולם התעמתו עם שוטרים והשליכו חזיזים: בסמוך לאולם האירועים בראשון לציון התקבצו הערב (א') עשרות פעילי ימין ובהם פעילי הארגון להב"ה, המתנגדים לנישואי הזוג המעורב מיפו. למקום הגיעו גם עשרות פעילי שמאל עם פרחים ובלונים, על מנת להביע תמיכה בזוג. מספר מפגיני ימין התעמתו במקום עם השוטרים ועוכבו לחקירה, ובמקום הושלכו חזיזים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין המפגינים התומכים והמוחים חוצצים מאות שוטרים שהגיעו למקום על מנת לשמור על ביטחון בני הזוג. כל אורח שהגיע לחתונה וביקש להיכנס לאולם השמחות נבדק בדקדקנות על ידי השוטרים, בכדי לוודא שהוא אכן בין המוזמנים.

הפגנות סוערות מחוץ לחתונה
הזוג המאושר | צילום: חדשות 2

סמי קומע, אחד מחבריו של החתן, חגג יחד עם בני הזוג וסיפר לחדשות 2 Online: "כולם כאן שמחים, בני הזוג נכנסו למרות המהומה. הכל כאן ברמה מאוד גבוהה, את החגיגה הזו לא הצליחו להרוס להם".

"באתי להפגין כי יהודי צריך להתחתן עם יהודייה וערבי עם ערבייה. בסופו של דבר נצטרך ללכת לכפרים ולהוציא משם נשים שחטפו מכות", סיפר לחדשות 2 Online יואל רהב, פעיל ימין שהגיע להפגין מול האולם. "כל יהודייה שהתחתנה עם ערבי הזדקקה עד היום לעזרה שלנו. הערבים שונאים אותנו ולא מחפשים להתחתן מאהבה, בגלל שהם רוצים להרוס את העם היהודי ולומר 'אני לקחתי לכם יהודייה'".

למקום הגיעו גם תומכים
למקום הגיעו גם תומכים | צילום: עזרי עמרם,חדשות 2עופר גולן, חבר ארגון להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש) הגיע למקום בעיקר כדי להעביר מסר להורי הבנות היהודיות, שלטענתו, רבות מהן נישאות בסופו של דבר למוסלמים: "תשמרו על הילדות שלכם. הן הולכות לקניון, אתן חושבים שהן ליד הבית - אבל המוסלמים מחכים להן בכל פינה ומפתים אותן. בשביל קולה וג'ינס הן הולכות איתם. גם מורל שמתחתנת הערב וכבר התאסלמה, תבוא אלינו עוד כמה שנים לבקש עזרה".

מוחים קידמו את פני המוזמנים
מוחים קידמו את פני המוזמנים | צילום: עזרי עמרם,חדשות 2"קשה לי שחבורה של אנשים מנסה לפגום בשמחה של אחרים"

לצד המוחים, הגיעו למקום עשרות פעילי שמאל, בהם גם צעירי מרצ, שהגיעו להביע תמיכה בזוג: "באתי כי רציתי להגיד מזל טוב לבני הזוג. באתי לתמוך ולהבהיר מהי דמוקרטיה, לתת לאנשים לחיות כפי שהם רוצים. בעניי אלה הערכים היהודיים - ככה אני מחנכת את הילדים ואת התלמידים שלי", סיפרה אפרת ליברמן, אם ומורה מהמרכז.

צפו: כך נראתה חגיגת הנישואים של מורל ומחמוד
מחמוד ומורל בחתונתם, הערב | צילום: סמי קומע

"הגעתי מתל אביב, כי הסיפור הזה גרם לי לייאוש, לאו דווקא לכעס. אני לא מבין מתי נחלת הפרט הפכה להיות נחלת הכלל. חבל לי שבני הזוג הפכו לסמל, קשה לי הרעיון שחבורה של אנשים רוצה להרוס שמחה של אנשים", סיפר דניאל אבירם שהגיע לתמוך בזוג.

שורטים נאבקים עם שתי מפגינות, הערב
שורטים נאבקים עם שתי מפגינות, הערב | צילום: עזרי עמרם,חדשות 2אחד המפגינים מעוכב לחקירה, הערב
אחד המפגינים מעוכב לחקירה, הערב | צילום: עזרי עמרם,חדשות 2