ביישוב שוהם מתפללים לשלומו של הנער בן ה-15 שנפל לפנות בוקר מגג בגובה שלושה מטרים בבית פרטי בעיר ונפצע אנושות. המשטרה בעיר החלה לחקור הבוקר (ו') את הנערים שהיו איתו יחד במקום, ובמקביל מצבו השתפר ומוגדר כעת בינוני.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רק בשעה 23:30 הוא סיים משמרת בסניף פיצה בעיר בו עבד, יחד עם חבריו. "הוא היה פה עם כמה חברים שלו, אכלו ואחר כך הם יצאו לחברים אחרים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט בעל הפיצרייה רוני מלול. "הוא ילד חמוד מאוד, חייכן ואנרגטי ואני מקווה שהוא יחזור לעבודה כמה שיותר מהר. אני מקווה שהוא ייצא מזה כמה שיותר מהר, זה פשוט נורא".

אביו של אחד הנערים שהיו במקום התאונה, ועולה לכיתה י' יחד עם הנער, סיפר כי בנו תושאל הבוקר במשטרת שוהם. "הבן שלי סיפר לי שהוא פתאום נפל ואז עשו לא החייאה", סיפר האב. "אנחנו מתפללים לשלומו, אני אלך בהמשך לבית הכנסת כדי להתפלל שהוא כבר יחזור אלינו היום. הוא בן בית אצלנו".

"בשעה 2 לפנות בוקר הגענו למקום והצעיר כבר היה מוטל על הדשא מחוסר הכרה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אפי בר, פרמדיק מד"א. "שאלנו את הילדים שהיו מבוהלים סביב והם אמרו שהוא נפל מגג הרעפים". על פי מד"א, כשהם הגיעו למקום לא היה שם אף מבוגר. מבית החולים תל השומר נמסר כי הוא יצא מכלל סכנה ונושם בכוחות עצמו.

בית החולים תל השומר, ארכיון
בי"ח תל השומר, הבוקר | צילום: חדשות 2

השוטרים הוזעקו לבית בשל רעש

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי בשעות הלילה המאוחרות, הוזמנו שוטרים לבית בסמוך לגן "שחם" שביישוב, בעקבות תלונות על רעש. עם הגעתם למקום, הורו השוטרים לקבוצת הצעירים ששהתה בו - להנמיך את קולם ולהיכנס בחזרה אל הבית.

במשטרה טוענים כי בשלב זה נשמעו צרחות מצדו האחורי של הבית. השוטרים נכנסו פנימה והבחינו כי הנער נפל מגג ארעי שהוקם על גבי אחת ממרפסות הבית מגובה של כשלושה מטרים. צוות מד"א שהוזעק למקום פינה את הנער במצב קשה מאד, כשהוא מורדם וסובל מפגיעה בראשו לבית החולים תל השומר.

במשטרה פתחו בחקירה לבחינת הנסיבות שהובילו לנפילת הנער. בין השאר נבדק חשד שהנער נבהל מהגעת השוטרים ולכן עלה אל הגג ואז נפל ממנו. במקביל, נבדקת אפשרות שהנפילה התרחשה כתוצאה ממעשה קונדס.