ראש הממשלה אהוד אולמרט נחת הלילה בנמל התעופה בן גוריון, אולם סירב לשוחח עם עשרות העיתונאים שחיכו לו בשדה. אולמרט היה אמור לשוב לארץ בסוף השבוע, אך בשל פרסום שמו בהקשר פרשת הולילנד הוא הקדים את שובו.

בימים האחרונים עלו הערכות לפיהן ייעצר אולמרט מיד עם שובו לארץ, אולם חוקרי המשטרה לא המתינו לו מיד עם נחיתתו בנמל התעופה בן-גוריון, והוא נסע משם היישר לביתו שבמוצא. גורמי משטרה בכירים שמצויים ברזי חקירת הפרשה, אמרו הבוקר כי למרות שאורי לופוליאנסקי הפנה אמש את האש לכיוונו של אולמרט, הוא יזומן לחקירה ככל הנראה רק לאחר יום העצמאות.

בדומה לפרשות קודמות, גם הפעם יתאמו חוקרי המשטרה את מועד החקירה עם פרקליטיו של אולמרט, כפי שביקש מהם בתחילת השבוע עו"ד אלי זהר, המייצג את אולמרט בפרשה. "כדי למנוע כל אי הבנה, אבקש להודיעך כי עם שובו מחו"ל יגיע מר אולמרט לכל חקירה אם יתבקש לכך, כפי שעשה פעמים רבות, הן כראש ממשלה והן לאחר מכן", כותב זהר וממשיך: "אעריך אם תמצא לנכון לתאם עמי הגעת אולמרט לחקירה, כפי שנהוג היה בעבר".

אמש: לופוליאנסקי נעצר

ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי נעצר בחשד למעורבות בפרשת השחיתות בהולילנד. המעצר הזה לא הפתיע את החשוד והיה צפוי. מוקד החקירה עובר עכשיו מנותני השוחד למקבלי השוחד. מדובר בבכירים לשעבר בעיריית ירושלים ובבכירים במנהל מקרקעי ישראל. המעצר היום יוכל לשפוך אור בקרב החוקרים על ההתפתחות של הפרשה.

לפי החשד, אורי לופוליאנסקי קיבל הן בתפקידו כסגן ראש העיר ויושב ראש הוועדה לתכנון והן בתפקידו כראש עיריית ירושלים, כספים שהוסבו לתשלומי תרומות ליד שרה המוערכים במיליוני שקלים.

בנוסף לופוליאנסקי חשוד שקיבל לידיו 30 אלף דולרים אותם העביר לפעילים שעסקו בקידומו לתפקיד ראש עיריית ירושלים. בתמורה לכספים האלה, לופליאנסקי חשוד שסייע ליזמים שעמדו מאחורי פרויקט "הולילינד" בירושלים וחסך להם מיליוני שקלים.

עם הגעתו למעצר, לופוליאנסקי נראה מחויך ולא הביע שום חשש. בשיחה קצרה שקיים עם העיתונאים אמר כי הוא לא חושש מהטענות שהועלו נגדו. מנגד, מקורביו של ראש העיר לשעבר אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי הם קיבלו בהלם את המעצר וכי הם קושרים בין שובו של אולמרט לישראל לבין מעצרו של לופוליאנסקי.

שחיתות בהולילנד - הסיקור המלא:

פרשת הולילנד: אורי לופוליאנסקי נעצר

בעקבות הולילנד: אולמרט ישוב לארץ לפנות בוקר

אולמרט לפרקליטות: תאמו לי חקירה

גילויים חדשים בפרשת הולילנד

עצור נוסף ב"פרשת הולילנד": אביגדור קלנר

בכירים נעצרו בפרשת "הולילנד"