פטרית הזיה או מאכל? (צילום: רויטרס)
פטרית הזיה או מאכל? | צילום: רויטרס

ביום חמישי האחרון הבחינו אנשי המכס בנמל התעופה בן גוריון בחבילה חשודה, שהגיעה בדואר אווירי מאמסטרדם. כשפתחו את המעטפה גילו להפתעתם פטריות שיועדו להגיע לכתובת ברמת השרון ונראו כמו פטריות הזייה. בעקבות קבלת הדיווח במשטרה אודות החבילה האסורה, נשלחו לכתובת היעד בלשים מחופשים לדוורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מיד עם מסירת המעטפה עצרו הדוורים המדומים את האיש שפתח להם את הדלת וחתם על הקבלה. אתמול הובא החשוד, איש היי-טק, לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב, שם ביקש נציג המשטרה להשאירו במעצר למשך שבוע ימים, בגין החזקת סמים אסורים.

עו"ד רונן בן צבי, המייצג את החשוד, טען בשמו כי מדובר בפטריות כמהין ולא בפטריות הזיה, כפי שטענה המשטרה. "ישנן כ-100 אלף סוגים שונים של פטריות בטבע", טען הפרקליט. "האם מישהו במשטרה יכול להוכיח ללא בדיקת מעבדה כי מדובר בסם האסור בפקודת הסמים ולא בפטרייה צמחית?".

מחכים לבדיקת המעבדה

בתום הדיון ולאחר הפקדת ערבות, שוחרר החשוד לביתו עד קבלת ממצאי בדיקת המשטרה, שיכריעו האם באמת מדובר בסמים אסורים או בפטריות מאכל ייחודיות ביבוא אישי.

מהמשטרה נמסר כי "הבחור נעצר בשל קבלת משלוח של פטריות הזיה. בתחילה הוא הכחיש כי החומר מיועד לו ולאחר מכן שינה את גרסתו וטען כי מדובר בפטריות מאכל. החומר נשלח לבדיקה המעבדות היחידה המרכזית של המשטרה, בהתאם לתוצאות נמשיך בחקירה".