סופה של תקופה בטניס הישראלי: זוג הטניסאים המוכשרים אנדי רם ויוני ארליך, המשכבר קיבלו את הכינוי המשותף "אנדיוני" - מתפצלים. אחרי שש שנים של זוגיות מוצלחת, עכשיו הם חווים "משבר בזוגיות".

שני הטניסאים עברו תקופה קשה מאוד סביב הפציעה של ארליך, שתוצאתה ברורה: השניים לא ממשיכים לשחק יחד. לכל אחד מהם יהיה פרטנר אחר, לפחות לתקופה הקרובה. "ההחלטה להיפרד מיוני היתה כל כך קשה", אמר אנדי רם לחדשות 2.

הפציעה הקטנה במרפק גמרה את הקריירה המשותפת

ביום רביעי האחרון כולם עוד דיברו על קאמבק. יוני ארליך, נרגש כמו שרק ספורטאי שחזר מתשעה חודשי פציעה יכול להיות, התכונן לעלות למגרש. הוא עלה יחד עם השותף המיתולוגי שלו, אנדי רם, למגרש המרכזי בטורניר ברמת השרון והתקבל במחיאות כפיים סוערות.

הקהל התגעגע אליהם. תשעה חודשים עברו מאז יוני הרגיש כאבים קשים במרפקו. הוא חשב שמדובר בפציעה קלה, אבל המטרד הקטן הפך למכשול מהותי בקריירה המשותפת.

אנדיוני, שניים מהספורטאים הבכירים שיש לנו, הם חברים מילדות שחברו לצמד בשנת 2003 ואז החלו להתבסס כזוג טניסאים הממוקמים בטופ העולמי. "שש שנים שיחקתי עם יוני, זכינו בגראנד סלאם, בתחרויות הכי טובות בעולם - ואז הוא נפצע", מספר אנדי.

"אני מבין שיוני פגוע מההחלטה שלי"

יוני נזקק לטיפולים ונשאר בבית. אנדי חבר בינתיים לבני זוג אחרים, בעיקר לטניסאי מצויין בשם מקס מירני מבלארוס. מהר מאוד הזוג החדש יצר הצלחה מסחררת: אנדי התקדם בדירוג יחד עם מירני והוא נמצא בנקודת זינוק מצוינת לקראת תחרות המאסטרס, התחרות הכי חשובה בעולם.

"אני יכול להגיע לתחרות עם מירני, או לוותר על הכל ולחזור לשחק עם יוני שלא שיחק כבר שנה", אמר רם. אנדי לקח את יוני לשיחה בארבע עיניים ואמר לו: אני מצטער, החלטתי להמשיך עם בן זוג חדש. יוני נפגע ולא ניסה להסתיר את זה. "אני מבין שיוני פגוע מההחלטה שלי, אני מבין מאיפה זה בא לו", אומר רם.

בטורניר הבא שלהם, אנדי רם ויוני ארליך כבר יתחרו - בזוגות נפרדים.