דוד ואביה התחתנו אתמול זה עם זו. זאת הייתה חתונה יוצאת דופן, כי בניגוד לרוב הזוגות השניים הם אחים חורגים שגדלו יחד במשפחה שקמה מהריסות השכול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כדי להבין עד כמה מיוחד הערב הזה, צריך לחזור ללילה אחד בשנת 2002, שבו פרץ מחבל לבית משפחת שבו באיתמר. האם רחל ושלושת הילדים, צביקה, נריה ואבישי נהרגו. אביה ועשהאל נפצעו קשה. שני אחים נוספים לא היו בבית באותה שעה.

בועז שבו, שהחליט לשקם את חייו, נישא בשנית להילה, אמא לחמישה, חמש שנים אחרי האסון. יחד הם הביאו לעולם שלישייה, ובינתיים בבית שגדלו בו 12 ילדים, נרקם סיפור אהבתם של אביה, בתו של בועז, ודוד, בנה של הילה. בועז והילה ליוו אמש גם את החתן וגם את הכלה - אל החופה.

ליוו גם את החתן וגם את הכלה. בועז והילה (צילום: חדשות 2)
ליוו גם את החתן וגם את הכלה. בועז והילה | צילום: חדשות 2

"מכל הסיפור הרע הזה יוצא לפחות משהו טוב"

"כשהם אמרו שהם מתחתנים, זה היה קצת בום כזה", הודה בועז שבו, אבי הכלה ואביו החורג של החתן. "אולי בשניות הראשונות זה קשה לעכל", הוסיפה הילה, אמו של החתן, "ואז זה היה בסדר". "פתאום מכל הסיפור הרע הזה יוצא לפחות משהו טוב. זה הכי חשוב", סיכם החתן הטרי, דוד.

את הזוג הצעיר חיתנו יחדיו הרב ישראל מאיר לאו והרב אביחי רונצקי. שניהם היו עם המשפחה בימים קשים יותר. "אנחנו נפגשנו עם המשפחה בתל השומר", נזכר הרב לאו, "כשעשהאל שכב פצוע". "אני זוכר את רחל והילדים, הם שכנים שלנו, אני זוכר את הבית בוער באש, לא פשוט", הוסיף הרב אביחי רונצקי.

כן, גם ביום כזה קשה לשכוח את הטרגדיה. "הייתי בבית הקברות, להזמין את רחל והילדים", סיפר בועז שבו. "אומרים שאין שמחה בלי עצב". האור חזר לבית משפחת שבו המתרחבת, החדשה. בין מעגלי הרוקדים אמש, אפשר היה להרגיש שזו שמחה גדולה, בכל המובנים.