חסמו את הכניסה לעיר במחאה: מאות עובדי התעשיות הביטחוניות הפגינו הבוקר וחסמו את הכניסה הדרומית לקריית שמונה, במחאה על פיטוריהם של כ-100 מהם ושל עשרות נוספים בהמשך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בקיצוצים בהזמנות של רכיבי טנק המרכבה, טנק הנמר ורכיבים אלקטרוניים נוספים עבור צה"ל ומערכת הביטחון. מאות העובדים שהתרכזו בכניסה לעיר הניפו שלטי מחאה עליהם כתבו "קריית שמונה - הביטחון של המדינה", וזעמו על כך שמשרד הביטחון עצר את הזמנות הרכש הביטחוני מהמפעלים בהם הם מועסקים. בלימת ההזמנות הגיעה בעקבות הקיצוצים הצפויים בתקציב המשרד.

עצירת ההזמנות כבר הביאה לפיטורי כמאה עובדים. עוד עשרות צפויים לקבל מכתבי פיטורין בחודשים הקרובים. אלא שגם העובדים שעדיין מועסקים במפעלים נקלעו למצב קשה למדי: "ביטלו לנו את השעות הנוספות, אין לנו כמעט עבודה ואנחנו מרוויחים שכר מינימום", מחו.

לעצירת הזמנות הרכש יש השלכות מרחיקות לכת על עתידם של מאות העובדים, כיוון שהמפעלים בהם הם מועסקים תלויים לחלוטין בהזמנות הרכש שמבצע משרד הביטחון. למעשה, מדובר בצינור חמצן לתעסוקה במפעלים אלה שאין להם כמעט כל הצדקה קיומית אילולא אותן הזמנות.

בקריית שמונה ויישובי האזור מועסקים מאות תושבים במפעלים הביטחוניים שמספקים את התוצרת רק למשרד הביטחון. במשרד הביטחון הסבירו כי עצירת ההזמנות היא תוצאה של הקיצוץ החד בתקציב.