"אני באמת מאושר, איזה תענוג היה לקום בבוקר ולגלות שקיבלנו את הצו". כך אומר היום דן גולדברג, שכבר חודשיים מחכה לבשורה שתאפשר לו לחלץ את שני ילדיו, איתי ולירון,
מהחדר במלון בהודו, שבו הם שוהים מאז שנולדו.

"המשפחה רוצה לראות אותנו,וגם אני רוצה. גם אני רוצה לאכול את האוכל של אימא, את הקציצות של הסבתא. אני מקווה מאוד שהוא באמת ישמע אותי עכשיו, בערב חג, שהשר אלי ישי ישמע אותי ואת רצוני להיכנס הביתה בחזרה עם איתי ולירון אל המיטה שלהם, שמחכה להם, ולחדר המקושט שלהם, ולמשפחה החביבה שמחכה לנו שם.

אתמול, אחרי הליך משפטי מפרך וביקורת ציבורית רחבה, הפך השופט פיליפ מרכוס את החלטתו ואישר לגולדברג לערוך בדיקת רקמות שתוכיח כי הוא אביהם של התאומים. אבל הדרך הביתה עוד ארוכה.

"אני מקווה באמת לקצר את התהליכים, כי התהליכים הבנתי שיכולים להגיע גם לשלושה שבועות בשקט, אם לא יותר. כדי שנוכל להכניס את הילדים לטיפת חלב ולתת להם כבר את החיסונים שמגיעים להם אחרי חודשיים", אומר גולדברג.

עיכוב בגלל נטייה מינית?

מנכ"לית ארגון משפחה חדשה, אירית רוזנבלום אמרה: "יש להניח שהנטייה המינית של דן וזוגות נוספים שהיו מעורבים בעניין הזה בהחלט השפיעה על ההחלטות, על השיקולים של כל המערכות, לצערי, ויש מקום עכשיו, ממש עכשיו, להביא אותם".

מחדרו בהודו, שולח היום דן גולדברג קריאה אחרונה לשר הפנים, אלי ישי: "קצר ההליכים. תן לנו לחזור הביתה. עכשיו זה באמת הזמן, ביום חמישי הקרוב, אחרי צאת החג, זה ברור, אני חושב שיש לי טיסה. אנחנו יכולים לעלות עליה ולהגיע ארצה בשיא המהירות, ושכולם יחכו לנו וישמחו איתנו", הוא מסכם.