הגזענות באצטדיון טדי. ינואר 2013 (צילום: ערוץ הספורט)
השלט שעורר את הסערה | צילום: ערוץ הספורט

סערת הגזענות של אוהדי בית"ר ירושלים זוכה גם להתייחסות המפכ"ל: אחרי שאוהדי הקבוצה קראו קריאות גזעניות נגד מוסלמים וערבים, על רקע כוונת הבעלים ארקדי גאידמק לצרף לקבוצה שני שחקנים צ'צ'נים, גינה היום רב ניצב יוחנן דנינו את התנהגותם והבטיח "למצות את הדין" עם המעורבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

במהלך ישיבת סגל הפיקוד הכללי של משטרת ישראל, התייחס דנינו לתופעת הגזענות במגרשי הכדורגל והדגיש: "מדובר בתופעה חמורה ובזויה מאוד שאין לה מקום - יש להוקיע אותה מן היסוד". דנינו הדגיש: "אמרתי זאת בעבר ואומר זאת שוב - לא נאפשר את קיומה ונמצה את הדין עם אלו העוברים על החוק".

מחר יתקיים באצטדיון "טדי" משחק טעון במיוחד במסגרת גביע המדינה, בין בית"ר ירושלים למכבי אום אל פאחם, והמשטרה נערכת בכוחות מתוגברים מחשש להתלקחות. לקראת המשחק פנה רב ניצב דנינו לאוהדים: "אני קורא לכל הצדדים לנהוג באיפוק ובאחריות. עלינו להחזיר את הרוח הספורטיבית למגרשי הכדורגל. המדיניות שהוגדרה בעבר הינה אפס סובלנות לתופעה זו - וכך ננהג גם הפעם".

מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנו דנינו (צילום: חדשות 2)
"נגלה אפס סובלנות לגזענות". דנינו | צילום: חדשות 2

אתמול הורה בית משפט השלום בירושלים לשחרר בתנאים מגבילים שני אוהדי בית"ר ירושלים שנעצרו בסוף השבוע באצטדיון טדי בגין קריאות גזעניות במהלך משחק ההפסד לבני יהודה. שלושה אוהדים צעירים של בית"ר ירושלים נעצרו במהלך המשחק שבו הפסידה הקבוצה המקומית בתוצאה 1-0. מלבד קריאות גזעניות שנשמעו במהלך המשחק, הניפו האוהדים שלט גדול ובו נכתב "בית"ר טהורה לעד".