דן גולדברג בן זוגו ארנון והתאומים איתי ולירון, זכו הבוקר להיפגש, אחרי יותר מחודשיים, עם שאר בני משפחתם הנרגשים בנתב"ג. עשרות חברים קרובי משפחה וזרים הגיעו לחגוג עם התאומים שהסעירו את המדינה וזכו סוף סוף לנחות בישראל.

"אני מודה לכולם לכל מי שהגיע, לכל עם ישראל ולקהילה הגאה שלנו הנפלאה", אמר היום גולדברג בהתרגשות בשדה התעופה והוסיף, "זו הוכחה שאפשר לעשות זאת גם אחרת".

ג'ונה גולדברג, אימו של דן אמרה היום לחדשות 2 כי הפגישה הייתה נהדרת. "אנשים זרים באו לחגוג איתנו בשדה", אמרה וסיפרה שפתחו בקבוק שמפניה ואנשים ניגנו, רקדו ובכו מרוב אושר.

תזכורת: החיים בהודו

במשך חודשיים דן גולדברג ושני ילדיו הקטנים שרק נולדו ניהלו את חייהם בחדר מלון קטן בהודו - רחוק מהארץ, אלפי קילומטרים מבני משפחתם. והכול - בגלל בירוקרטיה.

האב הטרי בן ה-42 מתל אביב המתין שבית המשפט בישראל יסיים את הסיוט ויאשר לו ולתאומים איתי ולירון לחזור סוף סוף לישראל. "אין שום הצדקה להעביר מישהו מסע ייסורים כפי שעברתי", הוא הדגיש בשיחת וידאו שיזם ארגון "משפחה חדשה", באמצעות עו"ד אירית רוזנבלום, שנאבק למען הסדרת נוהל בדיקה לסווג רקמות למען מי שמסתייעים בשירותי פונדקאות בחו"ל.

גולדברג שילם כ-40 אלף דולרים לאם פונדקאית הודית, שילדה לו את השניים וכבר במהלך ההיריון החל בתהליך של "נוהל חו"ל לבדיקת אבהות", המאפשר לילדים מאם פונדקאית להיכנס לישראל רק אחרי בדיקת רקמות שתוכיח שהאב הוא אכן הורה הביולוגי. אך בית המשפט לענייני משפחה בירושלים בראשות השופט פיליפ מרכוס החליט לעכב את הצו.

בדיקת אבהות

גם רה"מ בנימין נתניהו לא נשאר אדיש למקרה. במהלך דיון שנערך בכנסת אמר נתניהו לשר הפנים אלי ישי כי יש לאפשר לדן גולדברג לחזור עם התאומים ארצה.

לאחר הסערה שהתחוללה בישראל סביב שובם של דן גולדברג ותאומיו בחזרה מהודו, אישרו במשרד הפנים כי כניסתם לארץ תתאפשר.

ההחלטה הדרמטית התקבלה לאחר שהגיעו תוצאות בדיקת האבהות של גולדברג. על פי הבדיקה, הוא אכן אביהם הביולוגי של התאומים איתי ולירון, ולכן הוא זכאי לשוב איתם ארצה.