חדר ניתוח - ארכיון (צילום: חדשות 2)
איבריו של הנער הצילו שישה אנשים. אילוסטר | צילום: חדשות 2

הטרגדיה של משפחת ספיר, שאיבדה את בנם יפתח בן ה-16.5 לאחר שנפל ממצוק בטיול בית הספר, הפכה תקווה לשישה אנשים שבגופם הושתלו איבריו של הנער. יפתח ספיר ז"ל נפל ממצוק במהלך טיול שנתי במדבר יהודה ביום שישי האחרון. לאחר שלושה ימים אובחן אצלו מוות מוחי נשימתי, ובני משפחתו קיבלו החלטה לתרום את איבריו.

"לפני כמה חודשים יפתח שוחח עם אביו על הנושא", סיפר אחד מבני המשפחה. "כולנו במשפחה חתומים על כרטיס אדי והיה לו טבעי שגם הוא יחתום ויציל אנשים. אנחנו רואים בזה מעין צוואה אחרונה של יפתח".

בהסכמת המשפחה, הוריו של יפתח נתנו את הסכמתם להשתיל את איבריו של בנם בשישה אנשים שנזקקו להם. לבו של יפתח הועבר מבית החולים סורוקה בבאר שבע לבית החולים שיבא, שם הושתל בגבר בן 59. הכבד הושתל בבית החולים הדסה באשה בת 64. את הקרנית הרופאים השתילו בצעירה בת 25 ובגבר בן 41 שהיו מאושפזים באותו בית החולים, ואת הכליות השתילו בבית החולים שניידר בגופם של שני נערים בני 13 ו-14.  

במשרד החינוך ממשיכים לבדוק את נסיבות מותו של הנער, שמת לאחר שנפל מגובה בעת שטייל עם בני כיתתנו במדבר יהודה. יפתח מעד ככל הנראה ונפל לתהום באזור נחל פרס, דרומית לצומת הערבה. הוא נחבל קשות בראשו ופונה במסוק לבית החולים סורוקה באמצעות מסוק צה"לי מיחידת 669 של חיל האוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק