בבית החולים שערי צדק בירושלים מתה הערב מפצעיה הילדה בת ה-6 שנפלה לבור מים בעומק של כשישה מטרים סמוך ליישוב גבעון החדשה, מצפון לירושלים. צוללן חילץ את הילדה מהבור והיא פונתה במצב אנוש לבית החולים "שערי צדק" בירושלים. לאחר מאמצי החייאה ממושכים נקבע מותה.

הדיווח הראשוני התקבל לאחר שחברתה של הילדה בת ה-6 סיפרה להוריה כי זו נפלה לבור.ככל הנראה שיחקו הבנות יחדיו, כאשר לפתע התכופפה הילדה ונפלה לתוך הפתח הצר. צוותי ההצלה עמדו מחוץ לבור והמתינו, בשעה שאיש מד"א המשמש גם צוללן שילשל את עצמו לתוך הבור וחיפש אחר הילדה.

פליקס לוטן, הפרמדיק שצלל לבור סיפר לחדשות 2 באינטרנט על האירוע הטראומתי. "נכנסתי פנימה לבור אבל לא הצלחתי לראות אותה בהתחלה", סיפר איש מד"א שהציל את בת ה-6.

צוותי חילוץ והצלה בשטח, ארכיון (צילום: אבנר דביר - חדשות 2)
צוותי הצלה מחוץ לבור, היום | צילום: אבנר דביר - חדשות 2

"רק לאחר סריקה הבחנתי בילדה, כולה מתחת למים, לכודה בשטח רדוד יותר בתוך הבור", הוסיף הצוללן. "הוצאנו אותה מהבור וצוות טיפול נמרץ פינה אותה לבית החולים תוך כדי מאמצי החייאה והנשמה".

המשטרה החלה בחקירת נסיבות האסון ובודקת מדוע הבור לא היה מגודר, ואם מדובר במקרה נוסף של רשלנות הורים.

אסון בגן הציבורי בי-ם: בת 3 נכנסה לבור ונחנקה למוות

ב-22 ביולי השנה אירע אסון כבד בגן ציבורי בירושלים: ילדה כבת 3 נהרגה, ואדם נוסף נפצע אנוש, כתוצאה מגזים רעילים בתוך בור.

האירוע הטרגי התרחש סמוך לשעה 16:30 ברחוב מעבר המיתלה שבשכונת רמת אשכול. ילדה כבת 3 שיחקה בגן משחקים בשכונה, ומסיבה לא ברורה מצאה עצמה בתוך בור. הבור היה למעשה מצבור של אשפה בעומק של ארבעה מטרים, שעם השנים הפך הבור למצבור של גזים רעילים. לא ברור אם הילדה נפלה לתוך הבור או ירדה לתוכו בכוחות עצמה באמצעות סולם, אולם נראה כי הגזים הרעילים הם שהביאו למותה של הילדה בחנק.

השכנים התריעו על הבור הפתוח

גבר כבן 50 שהיה במקום ניסה לסייע לילדה ולהצילה. "האזרח שמע את צעקות המטפלת ונכנס לבור", סיפר לחדשות 2 מתנדב זק"א יעקב ועג, שהיה מהראשונים להגיע לזירה. "הוא זרק אותה מחוץ לבור והתמוטט חזרה לתוכו". "כשהגענו ראינו את הילדה ממש מעבר לבור", אישר גם קצין מכבי האש, להב איתן צליח. "ככל הנראה אותו אדם הצליח לחלץ אותה החוצה".

צוות של מכבי האש חילצו את הפצוע מתוך הבור. צוותי זק"א ומד"א שהוזעקו למקום ביצעו בשניים החייאה מלאה לאורך דקות ארוכות. ניסיונות ההחייאה בפעוטה כשלו וצוות מד"א קבע את מותה במקום.

משיחות עם אזרחים הגרים בסמוך מתברר כי הבור פתוח כבר תקופה ארוכה. לטענתם, כבר תקופה ארוכה שהם מתריעים ודורשים מהעייריה לטפל במפגע. הם מבטיחים שהם פנו לעייריה לא פעם ולא פעמיים. כל זאת כאשר עשרות ילדים משחקים בקרבת הגן מדי יום ביומו.

500 מטר ממקום האסון - בור פתוח נוסף 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק