דרכו האחרונה: בני-משפחה וחברים אחר הצהריים הובא למנוחות איתי פרויים בן החמש וחצי שהתחשמל למוות בבריכה בקרית מוצקין ביום שני האחרון.

מאות בני אדם ליוו את פרוים בדרכו האחרונה בטקס ההלוויה שנערך בבית העלמין ביישוב תל רגב. בני משפחתו של פרויים עדיין מתקשים לעכל את גודל האסון שפקד אותם ואת הנסיבות הטרגיות בהן מת איתי.

מעל לקברו של איתי אמר אביו בדמעות כי לאורך שלושת הימים בהם עדיין היה מאושפז, לא הפסיק להחזיק את ידו ולהתפלל שיתעורר. אך אתמול נקבע מותו של איתי לאחר שהיתה מאושפז במצב קשה בבית החולים רמב"ם.

משטרת זבולון ממשיכה בחקירת החשד לגרימת מוות ברשלנות נגד בעלי הקאנטרי ומנהליו.

 "הפך לכוכב בשמיים"

"המלאך הקטן של איתי פרויים הפך לכוכב בשמים", אמר אמש בכאב אריק פרויים, אביו של איתי לאחר שנקבע מותו. "אני מודה לעם ישראל שתמך בטלפונים וב-SMS, שהגיע פיזית ולרבבות שהתפללו למען איתי". אריק סיפר כי הוא קיבל טלפונים להבעת תמיכה ועידוד מאנשים מאוסטרליה, רומניה וקנדה.

"זו הפעם הראשונה שאני יוצא מבית החולים, פעם ראשונה שעוזבים את המיטה של הבן הקטן שנלחם ונלחם ונלחם עד שנשמתו עלתה השמיימה", סיים אריק את דבריו, מתקשה לעכל את הטרגדיה שנפלה על משפחתו.

איתי סבל מכשל כלל מערכתי בשל דום לב ממושך

"איתי נפטר בשעה 16:20 למרות מאמצי הרופאים שנמשכו יום ולילה מאז שהגיע למחלקה", אמר אמש ד"ר גד בר יוסף, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ ילדים". ד"ר בר יוסף הוסיף כי סיבת המוות היא כשל כלל מערכתי שנגרם כתוצאה מדום לב ממושך.

במהלך ימי אשפוזו חלה הידרדרות חדשה במצבו של איתי בן ה-5, שחובר למכשירים נוספים לאחר שעוד מערכות בגופו קרסו. עם זאת, בבית החולים המשיכו להעריך באופטימיות את הסיכויים שיתאושש, גם אם ייגרם לו נזק מוחי או נוירולוגי אחר.

יומיים אחרי התאונה הקשה שהובילה להתחשמלותו הקשה בבריכה של קריית מוצקין, קבע מהנדס חשמל מטעם המשטרה כי התקנת הכבל החשמלי בבריכה בוצעה באופן בלתי בטיחותי ובאופן שמסכן באופן חמור את המתרחצים.

החקירה מתנהלת באיטיות

אחרי המחדל, נחשף סרטון משפחתי המתעד את הדקות האחרונות שלפני ההתחשמלות. אביו סיפר לפני יומיים על המצב הקשה שבו נמצא איתי. "הוא היה מת ל-10 דקות, אמר בכאב.

במקביל, ממשיכים במשטרה לחקור את התאונה שהובילה לנסיבות הטרגיות, אך החקירה מתנהלת באיטיות מאחר שהשוטרים לא רגילים לחקירות מן הסוג הזה. מהנדסי חשמל מטעם הבריכה, המשטרה ומשרד התמ"ת עוברים על הממצאים מזירת התאונה ומנסים להתחקות אחר תקלות הבטיחות.

בינתיים, גוברת ההערכה שמדובר ברשלנות, מאחר שהכבל שהוביל להתחשמלותו של איתי היה אמור להיות מבודד ומוסתר מתחת לקרקע - ולא חשוף ובאוויר. יצוין בנוסף כי עשרת הילדים הנוספים שנפצעו קל בתקרית שוחררו בינתיים לביתם, לאחר שהסתיים הטיפול הרפואי בהם עוד ביום התאונה.