בצירוף מקרים טרגי אירעו אמש ארבעה מקרים בהם ילדים נפלו מגובה רב: ילד בן 4 נפל ממרפסת ביתו בצפון תל אביב ונהרג. בת 3 מקלנסוואה נפצעה קשה מנפילה מבניין, ומוקדם יותר נפגעו שני ילדים אחרים באורח בינוני, בשני מקרים נפרדים: אחד בפתח תקווה והאחר בירושלים. 

באירוע הקשה ביותר, ילד בן 4 נפל מהמרפסת של דירת המשפחה בקומה רביעית בבניין ברחוב בני דן בצפון תל אביב. הילד נחת על מכונית חונה ברחוב ונפצע באורח קשה. צוות של מד"א הוזעק למקום ופינה את הילד במצב קשה לבית החולים איכילוב בתל אביב, שם מת מפצעיו כעבור זמן קצר. 

כנראה נפל בזמן משחק

"לפי מה שהבנו הילד נפל בזמן שהוא שיחק", סיפר לחדשות 2 באינטרנט כפיר ליטבק, פרמדיק ממרחב דן שהגיעו לזירה. "כשאנחנו הגענו אליו הוא היה מוטל על הכביש, פצוע אנוש, עם פגיעת ראש מאוד קשה", תיאר ליטבק. "תוך כדי פעולות החייאה פינינו את הילד לבית החולים איכילוב, שם נמשכה במשך שעה, שבסופן נאלצו לקבוע את מותו.

מחקירה ראשונית של האירוע, נראה כי הילד השתולל בסלון ביתו, וייתכן שנסע באופניו בתוך הדירה. מסיבה לא ברורה הוא פגע בתריסים של המרפסת, שנשברו - והילד צנח לחניית הבניין. משטרת לב תל אביב חוקרת את האירוע הטרגי.

בת 3 נפצעה קשה מנפילה בקלנסוואה

באירוע אחר אמש, ילדה בת 3 נפלה מגובה של מספר קומות בבניין בקלנסוואה. הילדה נפצעה באורח קשה, צוות של מד"א ירקון פינה אותה לטיפול בבית החולים מאיר בכפר סבא.

בשני מקרים נוספים של נפילה מגובה, נפצעו מוקדם יותר שני ילדים באורח קל, האחד בפתח תקווה והשני בירושלים.

לפני כשלושה חודשים נפצע קשה תלמיד בן 16 מנתיבות לאחר שנפל בעת שניסה ללא הצלחה לעבור מחדר לחדר, דרך מרפסת, באכסניית תל חי שבגליל העליון. התלמיד, ששהה במקום במסגרת טיול שנתי, מעד ונפל מגובה של כשלושה מטרים.