ישראל שוב טובעת: בעקבות הגשמים הכבדים שירדו במהלך הלילה, נרשמו הצפות ושלוליות ענק במוקדים שונים ברחבי הארץ. כמו בכל סערה גדולה שמתרחשת, גם במערכת החורפית הנוכחית הוזעקו כוחות הצלה בכדי לחלץ נהגים חסרי אונים שנתקעו בשלוליות.

ברחובות נמנע אסון לאחר שכוחות ההצלה הצליחו לחלץ רכב ברחוב הלחי בעיר, שניות לפני ששקע ובתוכו תינוקת בת שלושה שבועות. "הבוקר כאשר אשתי יצאה בבוקר יחד עם בתנו התינוקת גל, שהייא בת שלושה שבועות בלבד כדי לשים את בננו בגן, היא פשוט נתקעה עם הרכב". סיפר יואב יונה, ששלח לנו את הסיפור למייל האדום. "השטפון כמעט וכיסה את הגג, היא התקשרה אליי והצלחנו לחלצה יחד עם עוד חבר עד שהגיעו כוחות המשטרה, המים כבר החלו לחלחל באוטו, ולמזלנו הוצאנו את גל בזמן". הוסיף בהתרגשות.

יונה לא חסך בביקורת על עיריית רחובות, שלטענתו לא עושה מאום כדי למנוע את ההצפות ברחוב. "כמעט כל שנה, אותו מקום אותו רחוב אותן תמונות. הניקוז סתום". יונה ציין כי לפני שנה הרחוב שופץ, אבל למרות זאת ההצפות חוזרות על עצמן. "אנחנו בלי רכב כרגע, הוא יצא מכלל שימוש, אבל לפחות הילדה בחיים", סיכם.

ההצפות לא פסחו על גבעתיים

במהלך הבוקר הוזעקו כוחות כבאות לרחוב כצנלסון בגבעתיים, בכדי לחלץ נהג מונית שנתקע עם רכבו בתוך שלולית ענק. בתיעוד שצילם טל אדומי שהיה במקום בזמן החילוץ ניתן לראות את הכבאים מנסים לעזור לנהג להוציא את רכבו.

"ירד גשם זלעפות כל הבוקר", מספר אדומי, תושב גבעתיים. "כל המים התנקזו לרחובות הנמוכים, בגלל שפתחי הביוב ברחוב כצנלסון נסתמו כל הכביש, המדרכה והחצרות הסמוכות הוצפו במים".

מזג האוויר בסופ"ש: נוח ויבש

במהלך הלילה האחרון הגיעה מערכת הגשם לשיאה. ממטרים יירדו מצפון הארץ ועד צפון הנגב. במהלך היום לא צפוי שינוי ניכר במזג האוויר, כשגשם מקומי צפוי לרדת בצפון הארץ ובמרכזה. הגשם יחלוף בשבת בבוקר ובראשית השבוע אף צפויה עליה בטמפרטורות.

במהלך יום שבת מזג האוויר צפוי להיות נוח, ותחול עלייה בטמפרטורות, וביום ראשון תורגש התחממות נוספת ויהיה חם ויבש. במהלך יום שני קיים סיכוי לטפטופים ברחבי הארץ ולקראת יום שלישי צפויות הטמפרטורות שוב לרדת ומערכת קרירה ויבשה צפויה לשוב לאזורנו.

גולשי חדשות 2 באינטרנט מוזמנים לשלוח לנו תמונות של האובך וגם של חורף, גשם וסערה מרחבי הארץ. התמונות הטובות ביותר יפורסמו כאן באתר וגם בתחזית מזג האוויר של המהדורה המרכזית. אז פתחו את הטלפונים, צלמו, ושלחו לנו למס' 2222 (מכל טלפון סלולרי).