המסוק בזירת החילוץ, היום (צילום: חדשות 2)
המסוק בזירת החילוץ, היום | צילום: חדשות 2

טיול אתגרי כמעט ונגמר בטרגדיה: גבר בן 47 ממרכז הארץ נפצע בהתהפכות אופנוע שטח, ושבר את ירכו. הפצוע נזקק לחילוץ במסוק, ופונה במצב בינוני לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם עבר ניתוח דחוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הבוקר התקבל דיווח על פצוע כתוצאה מנפילה באזור מעלה יאיר, סמוך לים המלח. אורן אריאלי, סגן מפקד יחידת חילוץ ערד, מסר כי הפצוע "נסע עם קבוצה באזור מעלה יאיר. הם התחילו את הטיול בעין גדי, ועלו למעלה יאיר - 2-3 קילומטרים צפונית מאזור המלונות, סמוך למצוק ההעתקים.

"אופנוע השטח התהפך באזור של עבירות קשה, והוא שבר את הירך. חדר המצב של המשטרה עדכן את יחידת חילוץ ערד, ואנחנו דיברנו עם חבר של הפצוע בשטח. החבר ראה את השבר בירך, ועם שבר כזה לא משחקים - אפשר לאבד דם רב, וזה עלול להוביל למקרים קשים ואף למוות. מיד הזנקנו מסוק של חיל האוויר, שהגיע לשטח במהירות. הוא פונה עם שבר לא קל לניתוח בסורוקה", הוסיף אריאלי.

לפני כשבועיים: מטייל נפל אל מותו

לפני כשבועיים תושב חולון בשנות ה-60 לחייו נהרג  לאחר שהידרדר לתהום בעומק של כ-50 מטרים, כשטייל בוואדי קלט במדבר יהודה. הוא חולץ במצב אנוש וקיבל טיפול מפרמדיקים של מד"א, שנאלצו לקבוע את מותו.

מבדיקה ראשונית עולה כי ההרוג טייל באזור יחד עם בני משפחתו. בשלב מסוים החליק האיש מצוק והידרדר לוואדי מגובה עשרות מטרים. חובשים ופרמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה וחילוץ של חיל האוויר ויחידות החילוץ "מגילות" הצליחו לאתר את האיש ומסוק הוזעק לפנותו.

"קיבלנו דיווח על אדם שנפל מגובה רב בוואדי קלט", סיפר פראמדיק מד"א דני ריכטר. "כשהגענו למקום מצאנו פצוע במצב אנוש, והענקנו לו טיפול ראשוני". הצוותים החלו בפעולות החייאה בפצוע, אולם תוך מספר דקות נאלצו לקבוע את מותו במקום. גופתו של המטייל פונתה באמצעות מסוק של חיל האוויר.