מטוס בריטיש אירוויז, ארכיון (צילום: יוחאי מוסי)
הדיילות אמרו: "משהו רע עומד לקרות" | צילום: יוחאי מוסי

טיסה שגרתית של חברת "בריטיש איירווייז" מלונדון לישראל השתבשה והפכה לסיוט מפחיד עבור עשרות הנוסעים, לאחר שעלה חשש לתקלה במערכת הבלמים של המטוס והטייס נאלץ לבצע שלושה סבבי נחיתה. צוותי הצלה וכיבוי נערכו בנתב"ג, בעוד רבים מנוסעי המטוס חשו ברע והתעלפו, לאחר שהדיילות הזהירו ש"משהו רע עומד לקרות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מטוס הנוסעים היה אמור לנחות בשעה 15:00 בנמל התעופה בן גוריון, אך הטייס הבחין בנורית חיווי שנדלקה והעלתה חשש לתקלה במערכת הבלמים. במקום לבצע נחיתה, הוא המשיך לכיוון הים על מנת לבחון האם מדובר בתקלה ממשית.

הטייס דיווח למגדל הפיקוח על החשש לתקלה, וכוננות הוכרזה בנמל התעופה. על מסלול הנחיתה המתינו לנוסעי המטוס כוחות גדולים של משטרה, כמו גם צוותי הצלה וכיבוי. לאחר המטוס ניגש פעמיים לנחיתה וחזר על עקבותיו, בפעם השלישית הצליח הטייס לבצע את הנחיתה בשלום וללא תקלות.

נוסע: "היה שם כאוס גדול"

אחד הנוסעים שהיה על המטוס סיפר לחדשות 2 באינטרנט על רגעי האימה: "היה שם כאוס גדול. הדיילות הודיעו שמשהו רע עומד לקרות, הכינו את מי שישב ליד יציאות החירום לסכנה ושאלו אם יש אנשי רפואה במקום. רבים מהנוסעים החלו להתעלף ולהרגיש לא טוב, דיילות האוויר חילקו מים לכולם וביקשו מאיתנו לא להשתמש בטלפונים הסלולריים".

מתחקור ראשוני של האירוע עולה כי לא הייתה תקלה של ממש בבלמים של מטוס הנוסעים, וככל הנראה מדובר בנורית חיווי שנדלקה שלא לצורך.