עצור במהומות בעכו מתפרע (צילום: רויטרס)
שוטרי מג"ב עוצרים מתפרע יהודי בעכו, ארכיון | צילום: רויטרס

קודם בשטחים, עכשיו בישראל: הארגון הערבי לזכויות האזרח, "מרכז מוסאווא", יחלק מצלמות וידאו לתושבי עכו הערבים, במטרה לנסות ולצלם התפרעויות והסתה של תושבים יהודים בעיר. "המרכז יפיץ מספר מצלמות בשכונות השונות במטרה לתעד את הפורעים היהודים ולהגיש נגדם תביעות אישיות על הנזקים שהם גורמים לרכוש ולתושבים", כך נמסר. "כבר היום נמצאות בידי המרכז קלטות בהם רואים יהודים תוקפים את בתי התושבים הערבים".

ב"מוסאווא" מקימים בימים אלו מטה מיוחד שמטרתו לסייע לתושבי עכו הערבים. מטרה נוספת היא התנגדות לקריאות לחרם על סוחרים ערבים בעיר. "המרכז יגיש תלונה במשטרה נגד מפעילי האתר שקורא לחרם על ערביי עכו. המטה יפעל להחזיר את שמונת המשפחות שעזבו את בתיהם בשיכון 3 . הוא יתאם פעילות לשיפוץ הבתים וידרוש מהמשטרה להגן על המשפחות ולפעול ביד קשה נגד המסיתים והתוקפים שפועלים בלילות נגד בתי התושבים הערבים".

"גירוש ערבים מבתיהם בידי יהודים הוא בושה לעם שהיה קורבן לגזענות האיומה ביותר. המסיתים חייבים לזכור את מראות מלחמות האזרחים ברואנדה, בוסניה ואירלנד", כך אמר ג'עפר פרח, מנהל המרכז. "הרוב הדומם הבוחל בגזענות ובגירוש אנשים מבתיהם נקרא לצאת לעכו ולמלא את רחובותיה. גורמים של הימין הקיצוני מזינים את הגזענים ואוזלת יד המשטרה והיועץ המשפטי חייבת להדאיג כל שוחרי החוק במדינה", הוסיף פרח.

תזכורת - מצלמות שחילק הארגון "בצלם" לתושבים הפלסטיניים ביהודה ושומרון, הם שהניבו את התמונות של החייל שירה כדור גומי ברגלו של פלסטיני אזוק בכפר נעלין, ושל תושבי יצהר שחדרו לכפר הערבי הסמוך להתנחלות.