רות קוליאן
רות קוליאן | צילום: חדשות 2

האקדמיה נחשבת למעוז הפלורליזם והדמוקרטיה, אבל מהבחירות שנערכו לאחרונה לראשות אגודת הסטודנטים בקריה האקדמית אונו והמכללה החרדית בירושלים עלה ריח חריף של הדרת נשים - מושג שכבר אולי הספקנו לשכוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בבחירות שנערכו בסוף ספטמבר התמודדו ארבעה גברים מול מתמודדת אחת", הסבירה רות קוליאן, שמשתתפת במרוץ לראשות האגודה. זו השנה הראשונה שבה אישה יכולה למלא את תפקיד יושבת ראש האגודה. היא לא ראתה את עצמה יוצאת דופן – אבל לדבריה, ועדת הבחירות דווקא כן.

בית המשפט יתערב?

בשיחה עם ישראל אוזן, יושב-ראש ועדת הבחירות, הוא אישר כי בניגוד לגברים שהתמודדו על התפקיד - נאסר על קוליאן, כאישה, להציב את תמונתה. נוסף על כך, צומצמו הבחירות השנה לימים מסוימים, שדווקא בהם לומדים הגברים במכללה החרדית, כך שרבות מהסטודנטיות לא היו יכולות להגיע ולהצביע.

לילי בן עמי, פעילה נגד הדרת נשים, אמרה כי "בעקבות אי סדרים לכאורה ופנייתה של רות לבית המשפט, תוצאות הבחירות עדיין לא נחשפו וייתכן שאף ישונו".

רות עדיין לא רואה את עצמה כנושאת דגל, אלא בסך הכל – אישה שרוצה ללמוד, ולהיבחר כשווה בין שווים.

מהקמפוס האקדמי אונו נמסר בתגובה: "אגודת הסטודנטים של הקמפוס החרדי הינה עמותה עצמאית ונפרדת מהמוסד עצמו. אין הקריה האקדמית אונו נוהגת להתערב בנושאים פנימיים של האגודה. הנושא המדובר נדון בימים אלו בבית המשפט ואנו מקווים כי כל החלטה שתתקבל תהיה לטובת הסטודנטים בקמפוס החרדי".

מוועדת הבחירות נמסר בתגובה: "על פי החלטת ועדת הבחירות נקבע כי יתקיים יום הצבעה לכל מגדר בכל קמפוס וכי זכות ההצבעה תתאפשר לככל הסטודנטים ללא יוצא מן הכלל. אף בבחירות הקודמות לא ניתנה אפשרות הצבעה בכל ימות השבוע.
 
בנוסף יש לציין, כי מעולם לא יצאה כל הודעה על איסור פרסום תמונות של מתמודדות לראשות האגודה או למועצה, ואף בשנה שעברה פורסמו תמונות המתמודדות. אנו דוגלים לקיום שיוויון בין כלל הסטודנטים".