שני גברים התחשמלו בקיבוץ בצפון. קיבוץ אורטל , היום (צילום: חדשות 2)
זירת ההתחשמלות, היום | צילום: חדשות 2

אירוע קשה נרשם היום (ג') בשעות הצהריים בקיבוץ אורטל שברמת הגולן, כששני בני אדם בשנות ה-30 לחייהם נפצעו קשה בהתחשמלות שהתרחשה בלול הנמצא בשטח הקיבוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למקום הוזעקו פרמדיקים וחובשים של מד"א, שהעניקו לשניים טיפול רפואי ראשוני. הכוחות שבשטח פינו אותם להמשך טיפול בבית החולים רמב"ם בחיפה, כשהם מחוסרי הכרה וסובלים מכוויות מרובות כתוצאה מההתחשמלות הקשה.

הכוחות בשטח, היום (צילום: חדשות 2)
הכוחות בשטח, היום | צילום: חדשות 2

מבדיקה ראשונית עולה כי הפצועים הם חשמלאי ועוזרו שנפגעו מסיבה שאינה ברורה בלול. הזירה נסגרה לחלוטין מחשש למקרה נוסף של התחשמלות של עוברי אורח וסקרנים. במקביל, הגיעו כוחות משטרה לזירה על מנת לפתוח בבדיקת נסיבות המקרה. למקום הוזמנו גם גורמי חשמל ובודקים של משרד הכלכלה שמנסים להבין מה גרם לאירוע החריג.

משה מור-יוסף ואורן נאמן, פרמדיקים של מד"א שהיו מהראשונים להגיע לזירה, סיפרו על הטיפול בפצועים: ״כשהגענו למקום ראינו בסמוך ללול שני גברים כבני 30, מתהלכים באי-שקט, כשהם כאובים וסובלים מכוויות בכל חלקי גופם. אנשים במקום סיפרו שהם ככל הנראה התחשמלו בזמן שעבדו בלול".

לדבריהם, "בסיוע כוח רפואי של צה"ל הענקנו להם טיפול רפואי בשטח, הרדמנו והנשמנו אותם, ופינינו אותם במסוקים של מד"א וצה"ל לבית החולים רמב״ם בחיפה כשהם במצב קשה".

קיבוץ אורטל, רמת הגולן (צילום: mapa)
קיבוץ אורטל, רמת הגולן | צילום: mapa

בשנה שעברה: שלושה צעירים התחשמלו למוות בקיבוץ

בחודש יולי בשנה שעברה התחשמלו למוות שלושה צעירים במהלך עבודתם בבריכת הדגים בקיבוץ איילת השחר. השלושה - ניר גלסמן, בן 23 מקיבוץ אפיקים, אוריאל בוכריס בן 22 מקיבוץ מירב שבגלבוע וגדעון רז, בן 20, מקיבוץ מעגן מיכאל, ניסו להציל זה את זה אך גורלם המר נותר זהה.

מחקירה שביצעה המשטרה עולה כי כבל ההארקה של מכשיר החמצן בבריכה בה נהרגו הצעירים היה תקול. עקב כך, עבר הזרם הקטלני למים והביא למותם של שלושת הצעירים. במשטרה טענו לפני כחודשיים כי נמצאה תשתית ראייתית נגד חלק מבעלי התפקידים האחראיים בנושא.