מזג האוויר השרבי השורר בכל רחבי הארץ צפוי להמשיך וללוות אותנו גם במהלך סוף השבוע. את המעילים אפשר לאפסן, בינתיים, בארון, גם אם זה רק לכמה ימים, ואת מקומם תופסות היום חולצות הטי עם השרוולים הקצרים. הישראלים יוצאים אל השמש, לאט לאט, להפשיר.

במקום אחד בארץ, המצב שונה. ממש שונה. פקקי תנועה ארוכים השתרכו הבוקר בעליות לאתר החרמון ועד לשער האתר. אלפי מבקרים צפויים לבקר שם היום כאשר יותר משליש מהם הם גולשי סקי שבאים ליהנות מהשלג הלבן שנערם שם בסופה האחרונה.

"אתמול ביקרו באתר למעלה מ-6,500 מבקרים ויש הרבה מאוד גולשי סקי, כ-2,500 מכלל המבקרים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מנהל אתר החרמון מנחם ברוך. "גובה השלג הוא בין 80 ל-90 סנטימטרים במקומות הנמוכים, ומעל למטר במקומות הגבוהים".

עלייה בטמפרטורות לקראת המשך שבוע חם
שמש בים. ארכיון | צילום: גלעד שלמור, חדשות

ברוך מספר כי מזג האוויר בחרמון מצוין, אבל הוא מקווה שהשלג ישרוד את גל השרב שפוקד את מדינתנו. "מזג האוויר מעולה, השמש זורחת ואין רוח", הוא מתאר. "השרב ישפיע גם על מזג האוויר פה, אבל ביום ראשון שוב צפוי להתקרר, אז אני מקווה שיהיה בסדר".

הולכים לבנות בובות שלג במקום ללמוד
שלג בחרמון. ארכיון | צילום: החדשות 2

התחזית להיום היא מעונן חלקית ברחבי הארץ. הטמפרטורות יעלו במידה ניכרת והן יהיו גבוהות מהרגיל בעונה. מחר צפויה התחממות נוספת ויעשה חם ויבש מהרגיל בעונה.

בהרי הצפון ינשבו רוחות מזרחיות ערות. גם בשבת יימשך מזג האוויר השרבי בנגב, בשפלה ובעמקים הצפוניים. בשאר האזורים יהיה חם ויבש מהרגיל בעונה וייעשה אביך. ביום ראשון יירדו הטמפרטורות במידה ניכרת והלחות תעלה. יתכן גשם מקומי בעיקר בדרום הארץ.

הטמפרטורות היום:

קצרין: 20 מעלות עד 13 מעלות בלילה.

צפת: 13-17

טבריה: 15-25

חיפה: 14-24

תל אביב: 14-23

באר שבע: 14-26

אילת: 17 - 30