צוות מיוחד של השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, בשיתוף עם תחנת מודיעין של המשטרה, פשט הבוקר על חוות בעלי חיים מאולתרת בשדות היישוב כפר רות, בה הוחזקו חמישה כלבים, שישה סוסים, שלוש עזים ומיני עופות בית.

"הסוסים הוחזקו בתת תנאים, כשהם סובלים מרזון קיצוני ופציעות קשות שניכר כי לא טופלו במשך זמן רב, חלקן כתוצאה ממריבות בין הסוסים על מעט המזון שניתן להם", נמסר ממשרד החקלאות. "אחד הכלבים הנו גור צעיר אשר נמצא גם הוא במצב של רזון קיצוני וחוסר טיפול, ומרבית בעלי החיים במקום אינם מחוסנים ומסומנים כנדרש".

הפרשה החלה, כשתושבים מכפר רות התלוננו במשטרה ואצל הרופא הווטרינר הרשותי באזור. התלונות הועברו לרופאת הסוסים ולממונה הרלוונטי במשרש החקלאות ואלו יצאו לביקורת בשטח.

"הסוסים הסתובבו בכביש וסיכנו את עצמם ואת התנועה"

אחד מהכלבים שאותרו בחווה (צילום: נירית ציפורי)
אחד מהכלבים שאותרו בחווה | צילום: נירית ציפורי

מהמשרד עוד נמסר כי "בביקורת נמצא כי הסוסים מוחזקים בתנאים גרועים ביותר וכך גם גור הכלבים. כמו כן, התגלה כי אחד מהכלבים המוחזקים במקום הנו מגזע רוטווילר ואינו מסורס. הדבר אינו חוקי על פי תקנות להסדרת הפיקוח על כלבים, המחייבות סירוס כלבים מגזעים מסוכנים".

לאחר הביקורת, הוחלט לפנות את הסוסים מהחווה ולהעבירם לטיפול רפואי דחוף ולשיקום. ביחד עם הסוסים פונו גם גור הכלבים שסבל מרזון קיצוני וכלב הרוטווילר שלא עבר סירוס.

"צוות משרד החקלאות הורה לבעל החווה לחסן לאלתר את כלל בעלי החיים שברשותו ולסמן את העזים, שנמצאו לא מסומנות. הובהר לו כי אי טיפול בבעלי החיים כנדרש מהווה עבירה על פקודת מחלות בעלי חיים ומסכן את בריאות הציבור ובעלי החיים, בהתפרצות מחלות ברוצלוזיס ושפעת העופות, המסוכנות מאוד גם לבני האדם. עבירה זו מצטרפת כמובן לעבירה על חוק צער בעלי חיים", נמסר.

ד"ר צביה מילדנברג, רופאת סוסים בשירותים הווטרינרים במשרד החקלאותף סיפרה כי "מצאנו את הסוסים משוחררים בשטח הסמוך לכביש ראשי ומסתובבים כשהם מסכנים את עצמם ואת התנועה. בשטח נמצאו בורות מסוכנים ומעט מאוד מזון שכלל לא מספיק ל- 6 סוסים".

לאחר השיקום שיעברו, יועמדו הכלבים לאימוץ והסוסים יעברו למשפחות מאמצות.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק