סגן השר על מאבק המתמחים. ארכיון (צילום: חדשות 2)
"הייתי בעד המתמחים כל הזמן", ליצמן. ארכי | צילום: חדשות 2

אחרי שנפגש אתמול לראשונה עם המתמחים, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן מבקש להבהיר הבוקר בראיון ל"מעריב" שהוא בעדם. "הייתי בעד המתמחים כל הזמן" אומר ליצמן, אך מסביר שאינו חושב שיש צורך לנהל משא ומתן מחדש: "הסכם חתום לא פותחים", הוא אומר.

"אמרתי להם שאני מוכן בהחלט להיות ערב שההסכם יבוצע ושכל מה שהובטח יקוים", סיפר ליצמן. סגן השר הביע אופטימיות ואמר שהוא חושב שהם לא יעזבו את מערכת הבריאות: "עתיד הרפואה במדינה הוא אצל הרופאים האלו ואני בטוח שהם יעשו את מלאכתם נאמנה", אמר סגן השר.

למרות דברי תמיכתו במתמחים, המשיך שר האוצר לטעון כי ההסכם שנחתם עם האוצר משרת אותם. "ההסכם הזה מצוין", אמר ליצמן, "אם מישהו היה בא לפני שלושה חודשים ואומר לי שהולכים לחתום על הסכם כזה, לא הייתי מאמין לו שהאוצר יהיה מוכן לתת 2.6 מיליארד שקל בשנה", הוא אומר.

לגבי יציאתם של גורמים אחרים במערכת הבריאות נגד ההסכם, הביע ליצמן תרעומת. בתגובה על דבריו של מנהל בית החולים שיבא פרופ' זאב רוטשטיין, שטען כי נעשה לרופאים אי צדק, אמר ליצמן: "מנהל בית החולים הוא לא שר בריאות, אל לא להתערב בסכסוך עבודה", לדברי סגן השר, "הוא שכח שסגן השר ממונה עליו, הוא פקיד מדינה והוא לא שונה מכל פקיד אחר שאסור לו להתראיין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק