מבוכה על גלגלים: ברכבת שיצאה הבוקר מתחנת מודיעין-מרכז נתגלו תקלות בבלמים, מה שמנע ממנה לעצור לאורך מאות מטרים. נהג הקטר חלף על פני אור אדום (המכונה בעגה המקצועית "סימנור") שהופיע בצד המסילה, ובסופו של דבר נעצרה הרכבת ביציאה מהעיר. נהג הקטר נלקח לחקירה, ובבדיקה ראשונה של האירוע עולה כי נהג הקטר שכח לחבר את בלמי הקרונות, והסתפק בחיבור בלמי הקטר בלבד.

על הרכבת שיצאה היו נוסעים רבים. הרכבת לא עצרה בתחנה השניייה במודיעין, פאתי-מודיעין, וחלפה על פני הנוסעים ההמומים שממהרים לצאת לעמל יומם. "מבדיקה ראשונית שערכה רכבת ישראל, נמצא כי אכן הרכבת ממודיעין לת"א לא הוכנה כראוי, אך הבלמים של הקטר פעלו ובשום שלב לא נשקפה כל סכנה", הודגש הבוקר בהודעה רשמית שהעבירה רכבת ישראל. ברכבת הדגישו כי "לא היה שום איום לפגיעה ברכבת ובנוסעיה".

התקלה הבוקר מצטרפת לשורת תקלות מביכות, יש לומר, שארעו ברכבת בשנים האחרונות. באפריל בשנה שעברה נעצרה רכבת שיצאה מנהריה לכיוון מודיעין, בחלוף תשע דקות בלבד בשל מחסור בדלק. נוסעי הרכבת נאלצו להמתין 20 דקות עד להגעתה של רכבת חלופית. מדי שנה מוגשות אלפי תלונות לרכבת ישראל, בטענות לעיכובים, בעיות במיזוג האוויר וצפיפות.