דותן ורובי ישראלי-הלברייך (צילום: באדיבות המשפחה)
ממתינים דרוכים. דותן ורובי ישראלי-הלבריי | צילום: באדיבות המשפחה

פורום הורי תינוקות הפונדקאות התקועים בתאילנד החליט היום (ה') לתת למשרדי הממשלה ארכה כדי להסדיר את מעמדם של התינוקות, זאת לאחר חודשים ארוכים שבהם סירבו הרשויות להעניק לילדים אזרחות ישראלית ולאפשר את הבאתם לארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"התנהלות משרדי הממשלה שהתעלמו מאיתנו עד השבוע האחרון - מתחת לכל ביקורת", אמר רובי ישראלי-הלברייך, נציג המשפחות בארץ השובת רעב מול ביתו של סער. "אנו מצטערים שגורמי הממשל החליטו להתחיל לטפל בסוגיה רק לאחר שפתחנו במאבק ציבורי. אנו מלאי תקווה שבימים הקרובים נוכל לראות התקדמות אמיתית ושדרכונים ישראלים יונפקו לתינוקות. ההורים מותשים מהשהייה הממושכת וכולנו רוצים כבר להגיע הביתה וליהנות מחיים נורמליים עם ילדינו"‎.

בתום מאבק ציבורי ארוך, התרשמו באחרונה ראשי הפורום כי משרדי הפנים, המשפטים והחוץ החלו לטפל בעניינם. עם זאת, כדי להבטיח שאלה אכן יעמדו בהתחייבויותיהם, לרבות הנפקת דרכונים לתינוקות כך שיוכלו להגיע לישראל, יתכנס פורום ההורים בשבוע הבא כדי לבחון את המשך צעדיה בנושא.

בהנהגת הפורום החליטו לדחות את ההפגנה שתוכננה להתקיים הערב מול ביתו של שר הפנים גדעון סער, אך במקביל ממשיכים להפעיל עליו לחץ מתון.